Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanithatnám meg a...

Mimika kérdése:

Hogyan tanithatnám meg a lovamat ezekre a "trükkökre"? -ágaskodás, keresztlépés, spanyol lépés, meghajlás-Egyébként a lovam Lipicai,10 éves és 5 hónapos vemhes. De normális válaszokat légyszives!

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
vemhesen én nem ajánlanám, majd ha megszületett a csikó
2012. júl. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ágaskodás: erősen megtartod elöl és csizmával pedig hajtod. Esetleg mondhatod neki még, hogy hopp föl vagy ilyesmi. Én nem igazán ajánlom, mert ismerek olyan lovast aki megtanította a lovának és azóta nem bír vele. Ha nekiáll hisztizni a ló az az első, hogy felágaskodik és ha valaki nem akarja elég veszélyes lehet. Úgyhogy mindenképpen valami olyan jelre kell megtanítani amit véletlenül biztos nem fogsz neki adni, és nem szabad neki hagyni, hogy anélkül a jelzés nélkül is csinálja.
2012. júl. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vemhes lovat én sem tanítanék...
2012. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert vemhes nem mozgásképtelen :) Még ugratni is lehet vemhes lóval nem tudom hány hónapig. Könnyű munkákat csinálhat. A meghajlás meg aztán pláne nem megerőltető. Az utolsó napokig lehet lovagolni persze egyre könnyebb munkákat, a végén inkább csak sétálgatás. Igaz a vége felé ha valamit nagyon nem akar megcsinálni akkor nem erőltetném, de ameddig kedve van miért ne. Én az utolsó hétig lovagoltam egy lovat és olyan könnyen megellett, hogy csak azt vették észre, hogy már nem egyedül van, pedig az első csikója volt.
2012. júl. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon is igaz amit az utolsó kommentelő mondott. Az én Lip. kancám is vemhes volt, és a legutolsó napokig lovagoltam és hihetetlenül könnyen és gyorsan ellett meg. Nyilván ha a ló nem akarja megcsinálni ne erőltesd, mert ő érzi neki mi a jó.
2012. aug. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

attól,hogy vemhes egy ló még lehet lovagolni.

nekem nem volt dolgom még saját csikóval,de én is úgy tudom,hogy az utolsó pillanatig lehet lovagolni,bár ez is lófüggő,de ha bírja akkor igen

2013. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a sapnyol lépést én úgy tanítottam meg a lovamnak,hogy kihúztam a lábát,vagy a hajlatot megpiszkáltam pálcával és ha egy kicsit is felemelte megdícséred,ha már nyújtaná jutalomfalat,de ennek a gyakorlását se szabad túlzásba vinni,mert ha nagyon rászokik le is taposhat! egyszer-kétszer velem is megcsinálta az elején,de már csak jelre csinálja.előny,ha szóra adja a lábát :)
2013. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!