Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől döglött meg a lovunk?

Mitől döglött meg a lovunk?

Figyelt kérdés

Igazából nem a mienk csak vigyázunk rá, találtuk és vártuk hogy valaki jelentkezzen érte....ez fontos lehet, mert nem tudunk a lóról semmit hogy van e betegsége vagy ilyesmi és nem is ért hozzá senki.

Ma kifeküdve találtak rá, fel volt puffadva a hasa, de valami iszonyatos módon, a szeme nyitva volt, letakarták. Később én is megnéztem és akkor már a szeme csukva volt, kijött egy kis salak anyag, gondolom a puffadástól...és az orrából véres hab jött ki.

Szerintetek?


2012. júl. 3. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem értett a lóhoz ott senki, akkor mindőssze annyit lehet mondani, hogy a ti hibátok is lehet. Deha értetek hozzá, akkor is kb annyira szükül a kör, hogy bármi mástól tartási hibán kívül. Erre van a boncolás...
2012. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
A puffadás utalhat kólikára, de ha jött ki trágya nem biztos. Bár ha abból indulunk ki, hogy a kólika közben görcsben van a ló, de amikor elpusztul akkor ellazulnak az izmai még továbbra is lehet kólika, ha az elpusztulás után távozott belőle. A véres hab nem tudom. Megerőltetéstől folyhat az orrából vér, például ha nagyon szenvedett mielőtt elpusztult, vagy pedig szívrohamkor is folyhat az orrából a vér. Én mindenképpen kihívnám az állatorvost. Főleg ha megkerül a gazdája bizonyítható legyen, hogy nem a ti hibátok volt.
2012. júl. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én első gondolatom is akólika ...

Egyébként lehet hogy nagy hülyeség de a nagy melegtől nem lehet halál utáni felpuffadás ?

2012. júl. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
most kaptam a hírt hogy már volt kint az orvos...szerinte szívrohamban halt meg.
2012. júl. 3. 21:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy hogy nem tudtátok kié a ló? Kiplakátoltátok, sütés alapján utána jártatok?

Halál után a tetem általában felpuffad, főleg ebben a melegben. Amúgy a dög veszélyes hulladéknak számít, elszállításáért ti feleltek.

2012. júl. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A hivatal intézte ezeket a dolgokat, rendőrség is volt, környező falvakba is lett szólva, meg gazdákhoz is, de senki nem jelentkezett érte.
2012. júl. 5. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!