Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rugott már meg valakit ló?...

Rugott már meg valakit ló? Utána milyen lett a kapcsolat a ló és gazdája között?

Figyelt kérdés
Apukámat egyszer mellkason megrugta a saját lova... 2-3 hétig kórházban volt. Aztán egy vasárnap lókolbászt ettünk ebédre... :D :D jó jó ez nem igaz a kajálós rész de a többi igen.

2012. júl. 7. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Általában az ilyen eseteknél megszabadulnak a lótól.
2012. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
rúgott már meg a saját lovam, de annak oka is volt, hogy miért tette...utána vissza kellett térnem vele az alapokhoz, azóta minden rendben van
2012. júl. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 EagleHUN ***** válasza:

Na persze jellemző...

Ha valaki rossz helyre állt, vagy rosszul csinált valamit csakis a szerencsétlen ló lehet a felelős...


Az állattartásnak (minden állathoz) megvannak a megfelelő szabályai, ha nem tartod be akkor lehet gáz, de az illető a hibás, nem az állat, mivel az állatok ösztönös lények.


Ez olyan dolog hogy ha mondjuk valaki veri a kutyáját és az visszaharap akkor beadja menhelyre vagy elaltatja mondván hogy harapós.


Ami még rosszabb hogy ha egy állat a rábízott feladatot végzi, és azért büntetik.

Csúnya példa volt erre jó pár éve amikor 1 kutya betörőt fogott és a gazda nem volt otthon, a kiérkező rendőrök meg mondván hogy veszélyben volt az illető egyszerűen lelőtték, levegőbe leadott elriasztás nélkül.

Szíjjelpereltem volna a jardot ha ezt az én kutyámmal csinálják meg.

2012. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
az én lovammal minden rendben ment addig, amíg valaki nem piszkálta, idegelte fel a távollétemben..
2012. júl. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Engem már rúgott meg ló, de nem haragudtam meg rá.

Igazából nem engem akrt megrúgni, hanem gy másik lovat, akin én ültem.

2012. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A ló menekülő állat, mindenképp a menekülő utat választja. Ha már egy ló rúg, mert nem tud elmenekülni, akkor ott nagyon nagy gondok vannak...
2012. júl. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

2x rúgott meg... Egyszer télen éjszaka vittem volna neki vizet, az égő az istállóba természetesen akkor égett ki... Szerintem nem vett észre, meg nem hallotta hogy jövök, pedig szerintem beszéltem hozzá, de nagyon megijedt amikor a közelébe értem, így először a vizes vödröt találta el, majd azon keresztül kaptam egy jó nagy rúgást a combomba...Kb. 3 hónapig nem tudtam tesizni a suliba, de orvosnál nem voltam :D csak egy "kis" zúzódás volt... A kapcsolatunk maradt ugyanolyan Az eset után megnyugtattam, hogy nincs semmi baj, csak én jöttem volna megitatni=/


Meg volt egy másik alkalom, amikor épp vezettem volna ki a karámba ő meg megijedt valamitől(úgy emlékszem a kutyáktól) és elakart szaladni, de nem nagyon tetszett neki, hogy engem is kell húznia magam után, így lerúgott a vezetőszár végéről :D csak súrolta a rúgás a kezemet, szóval nem lett nagy bajom...A helyzet ugyancsak az volt, hogy utána mentem és megnyugtattam, hogy nem dőlt össze a világ:)


18/L

2012. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én meg 8-10 rúgás óta nem is számolom. Ha tudod hova lehet állni, és hova nem szabad, akkor még a bekapott rúgások se képesek érdemben sérülést okozni.
2012. júl. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem saját ló volt, nem rúgott hanem harapott.

Egyik este maradtam hogy segítsek lovak körül, épp be kellett volna vinni, mentem oda, simogattam semmi gond nem volt. Egyszer csak szólt az egyik csaj, nem értettem így a ló oldalától elmentem (hogy megkerüljem). Gondoltam úgyis vinni kell be, legyen feje felé, nyaka mellett megálltam, hogy halljam mit mond a csaj (nem, nem üvöltöttem a ló fülébe sőt, én meg se szólaltam). A csaj pedig szép nyugodtan elmondta vigyázzak a lóval mert harap, ez idő alatt amíg elmondta a ló hátra lépett és hátba harapott.


Azóta se vagyok kibékülve a lovakkal. :)


15/L

2012. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Engem rúgott meg ló. Méghozzá seggbe. Egy hétig egy lila patanyom volt a seggemen. Nagyon nem izgatott. Ez együtt jár vele, még ha nem is szándékos volt. Ha nem szándékos akkor nem büntetem érte, de ha konkrétan nekem célozta valamelyik ló akkor az volt élete legrosszabb döntése azt garantálom.
2012. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!