Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek normális délelőtt...

Szerintetek normális délelőtt és délután is ugróedzést tartani ugyanazzal a lóval?

Figyelt kérdés
2012. júl. 7. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Ilyen kánikulában nem.
2012. júl. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
most tekintsünk el a kánikulától...de alapjáraton normális?
2012. júl. 7. 17:48
 3/10 x) ***** válasza:
Normális csak fölösleges és megterhelő.
2012. júl. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
van egy lovam, edzőhöz járunk és délelőtt is, délután is ugróedzés van, délelőtt még csak-csak jól megy a ló, de délutánra teljesen kifárad, az edző meg idegbajt kap...van amikor reggel se megy normálisan...hozzá tenném, hogy 4 és fél éves lóról van szó
2012. júl. 8. 07:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Áhh ez sok neki. Nem tudom milyen gyakran van edzés azzal a lóval, de ismerősöm saját lóval max heti 3x edz edzővel ugrópályán ilyenkor egy edzés bemelegítéssel kb 2-2,5 óra, más napokon meg idomító munkázik. Nektek is érdemes lenne délelőtt hosszabban ugrani, délután meg csak idomítani, mert addigra fizikálisan és mentálisan is jobban elfárad a ló, ugráskor többet hibázik.

Milyen sűrűn ugrik, mert láttam már így lovat tönkre tenni, napi 2 ugró edzés intenzíven, eredménye 3 hónap boxpihenő.

Szóval a második edzés inkább legyen idomítás és a ló sem megy tönkre a nagy terhelésben.

2012. júl. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
napi szinten erőlteti az edző...épp tegnap mondtam neki,hogy felejtse el, mert a ló fáradtabb, nem reagál úgy mint kéne, ezen össze is vesztünk rendesen...Most 1 hétig pihentetem.
2012. júl. 8. 09:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Saját ló? Mondjuk ebben az egy hétben mehetsz vele laza terepet, kikapcsolja a lovat és téged is. Én a helyedben edzőt váltanék, vagy sürgősen leülnék vele beszélgetni, hogy ez így nem ok, mert ilyen terhelés mellett még a legprofibb ínvédő sem véd. Inkább legyen ésszerűen elosztva az ugró munka, de így sem lehet mindennap csinálni, mert kinyírja az inakat, ízületeket. Múltkor néztem egy slow motion videót ugratásról nagyon durva, hogy milyen mechanikai terhelésnek van kitéve a ló lába főleg leérkezésnél.
2012. júl. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
saját lovamról van szó, az edzőnek már elmondtam, hogy fiatal ló és terhelő neki, de ő azt állítja, hogy semmi baja nem lesz tőle
2012. júl. 8. 15:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor az edződ egy hülye. Már bocs. Egy négyéves csikótól nem lehet elvárni azt, hogy naponta kétszer ugorjon, azt pedig pláne nem, hogy minden nap.

Egy ilyen idős ló edzéstervében szerepelnie kéne heti egy pihenőnek (amikor semmit nem csinál) egy aktív pihenőnek(amikor futószárazik vagy terepre megy) MAXIMUM két ugróedzésnek, de a kettőből egy ugró-idomító legyen, és könnyebb, nem megerőltető akadályokon, és három nap tiszta idomításnak. Ezzel csak azt éritek el, hogy be fog fejelni a ló és meg fogja utálni az ugrást. Kezdhetsz majd vele mindent elölről.

Válts edzőt, ennek meg mondd meg, hogy lógyilkosoknak nem engeded a közelébe a csikódat, és azt is mondd meg, hogy az edzői bizonyítványával kitörölheti.

2012. júl. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben váltanék, közben utána néznék az edződ múltjának is, hogy ilyen edzés mellett hány ló ment tönkre. Egy ideig bírja ez igaz, de napi szinten 2 edzés rengeteg, aztán egyszer csak lesántul vagy összeszed egy szalagszakadást félévig pihenteted és kezdheted elölről, de az már nem lesz az igazi, fokozottabban kell ügyelni rá.


Fel kell állítani egy ésszerű edzés tervet heti 2 ugrással, többi napra idomító munkával, esetleg betehetsz neki egy cavalettit, legyen pihenő napja is, és heti 2x vidd ki egy laza terepre. Amikor meg nem ülsz a hátán akkor legyen egész nap legelőn (most éjjel jobb neki kint, mint nappal). Ráadásul a ló is fiatal nem kell túlerőltetni.

2012. júl. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!