Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek érdemes már most...

Szerintetek érdemes már most lovat vennem?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és fél éve lovagolok.

Ha kapnék lovat, akkor arabot vennék vagy haflingit, a magasságom miatt is.


negatív kommikat köszi nem kérek ( pl..neked a hintaló való meg hogy tudom e hogy ez mennyi költség meg stb )


2012. júl. 8. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fél év az még nagyon kevés, kell egy kis idő míg elérsz egy olyan szintet, egy idő után mikor azt mondhatod, hogy nem untál rá, nem egy fellángolás volt, egyedül el tudsz lovagolni egy saját lovat és ellátni. Ez a ló és a te érdeked is! Arabot elsőnek ennyi tudással ne vegyél, nagyon szépek, de általában temperamentumosak, kezdőknek nem valók, a haflingi nagyon jó választás lesz, az viszont igazi kezdő fajta, nyugodt, szelíd, persze minden fajtát nem lehet általánosítani, mindegyikben egyéniségek vannak amik meghatározzák a használhatóságukat is. :)
2012. júl. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem :) Igen a Haflingi nagyon megfogott engem..

Márciusra már 1 éve lovagolni fogok. És akkor?


És a lovaglást soha nem adnám fel ! Apu is azt mondja hogy lehet csak egy fellángolás, de én érzem és tudom is hogy nem!!!

2012. júl. 8. 10:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ha úgy érzed hogy nem adnád fel semmiért, van anyagi biztonságotok hogy lovat tartsatok, van időd rá, akkor csak hajrá! :) Ha keresel eladó lovat, mindenféleképp nézd meg, és hívj magaddal olyat aki ért hozzá. :) A legjobb lenne neked egy herélt vagy kanca, aki nem mai gyerek, tehát kicsit idősebb (nem kell hogy öreg legyen), és rendesen be van lovagolva úgy hogy egy kezdő mint te is ellovagolhasd. Az utolsó a legfontosabb. :)
2012. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké :)
2012. júl. 8. 10:53
 5/11 x) ***** válasza:

Nem elbizonytalanítani akarlak de rengeteg embert ismerek akik 13-15 éves korukban teljesen odavoltak a lovakért, most meg már egyáltalán nem érdeklik őket. Biztosan tudod hogy egy ló olyan mintha minden nap kidobnál egy ezrest az ablakon. Igazi pénznyelőgép. Másrészről rengeteg idő kell hozzá, ami neked a tanulás mellett nem sok marad majd. Ha majd egyetemre mész és hajnali 5-kor kell kelned és csak este érsz haza akkor hogy lesz időd a lóra? Vagy ha koleszba mész?

És hidd el, tapasztalatból mondom, én is ezen mentem keresztül. 14 éves koromban kaptam én is a lovamat, ha nem lett volna keresztapám aki lovakkal foglalkozik és nem segített volna ha nem értem rá már biztos nem lenne lovam.

Mindenképpen várj még legalább 2-3 évet amíg biztos lesz a tudásod. Arab lovat pedig semmiképpen ne válassz első lónak, igazi temperamentumos lovak, nem kezdőknek valók.

Ha majd középiskolában úgy érzed hogy van kedved és időd lovazni akkor megpróbálhatod. De inkább élvezd ki ezt a pár évet, mert ha van egy lovad nem mehetsz el csak úgy akárhová.

2012. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én 11 éves vagyok áprilisban kaptam, egy teljesen nyers csikót, aki nagyon jó szándékú. Mára úgy összenőttünk, és betanítottam csikóskodni is, járunk bemutatóra, és terpre. Lehet rossz is, meg jó is. A lótól is függ.
2012. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Várj még vele. Én 10 év lovaglás után kaptam lovat. Sokkal felkészültebb leszel és nagyobb lesz az öröm is. Esetleg bérelhettek lovat egy lovardában és az olyan lesz mintha a tiéd lenne. Rajta kipróbálhatod milyen ha lenne saját lovad(persze nem egészen, mert a legtöbb helyen csak fel kell rá ülni, minden mást megcsinálnak, de tudni fogod mennyi idő kijárni hozzá mindennap). Ha megunod a lovaglást, akkor viszont nincs gond. Nem fizeted a bérlést és kész. Ha viszont nem tudunk lebeszélni a lóvásárlásról, akkor mindenképpen bértartásba vidd. Ha jó helyre viszed ott megtanítanak hogyan bánj vele. Rengeteg betegség és probléma van amit még meg kell tanulnod felismerni és kezelni. Egy ismerősöm kapott egy lovat, már 5 éve biztos, hogy lovagol. Elvitték neki belovagoltatni. A ló mindent megcsinált neki még fél éve. Ugratott is vele. Ma már egy rúdon nem mer átlépni vele a ló, úgy elrontotta. Ha majd vesztek mindenképpen egy 10 év körüli rendesen belovagolt lovat.
2012. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fél év az szinte semmi. Egy arabhoz, meg akár mínuszba is mérhetjük. Egy lovat nem CSAK lovastudás alapján vesszük. Akkor vesszük amikor tudjuk az alapvető dolgokat, feladatokat a lovak körül. Felismerjük az alapvető betegségeket és itt említjük a kólikát ami a leggyakoribb. Tudjuk kezelni a váratlan helyzeteket és talpraesetten, következetesen tudunk cselekedni veszélyes helyzetekben.


Fél éves lovaglással olyan szépen el lehet lovagolni egy lovat, hogy csak na. Olyan rossz szokásokat lehet neki okozni, hogy nagyon nehéz lesz visszalovagolni és visszanevelni,... Szóval teljen el, egy két vagy inkább három év és akkor ha már többet tudsz a lovakról akkor gondolkozhatsz bővebb tudással a dologról.

2012. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyetemre nem fogok menni :D Sőt koleszos se leszek :D

Most ballagtam már megvan a középiskola ahova menni fogok, és kész :D


A lovardában ahol lovagolok, ott elötte le kell csutakolnom+ patakaparás+nyergelés+felszerelés meg stb.:D Ezt már így tudom..


És köszönöm a válaszokat ! :)

2012. júl. 8. 19:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Lovaglásban mennyire vagy előre haladott? Futószár nélkül? Mot tudsz a lovakról? ( betegségek, pénz, lelovaglás, ilyenek ) Amúgy nyugodtam fogj bele! Sok sikert! Ha úgy érzed, hogy kész vagy rá, hajrá! :) Nekem is volt egy ilyen korszakom, amikor azt mondtam, hogy nem tudok lovak nélkül élni, saját lovat szeretnék.. Aztán a szüleim mondták, hogy semmi akadálya sem lenne, csak a betegségek. Megvenni megtudják, de a betegségei olyan macerásak... Meg hogy mit csinálnék egy lóval, így is sok állatunk van.... Aztán háromnegyed évig ment ez az egész, aztán elgondoloztam rajta.. Megvenném a lovam. Minden héten min. 3x elkéme mennem hozzá stb.. Nem ez a lényeg. Az a ló minimum 20 évig a nyakamon lenne, ami nem is baj, csak a pénz, a nyaralások, stb stb.. Amúgy meg vam pénzem megvenni a lovat, mondtam apámnak, ha bértartásban lenne, havi 30.000ft, + megvenni a lovat, és semmi más, csak a betegségeit kéne fizetnem, ami 500.000 ft is lehet. A felszereléseket nem is kéne fizetni. Amúgy most úgy vagyok, hogy szeretnék venni lovat, meg nem is.. Nem tudom.
2012. júl. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!