Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovasnak ajánlotok...

Kezdő lovasnak ajánlotok angol telivért?

Figyelt kérdés

2012. júl. 9. 11:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hát hidd el én most szenvedek éppen eggyel, hogy visszalovagoljam. Én is megtanultam lovagolni pedig nincs saját lovam a mai napig. Olyan lovardát válassz amelyikben nincs iskolalovaglás. Amúgy meg ha saját lovad lenne akkor is az edző mondaná meg egy ideig, hogy mit csinálj. Nehogy azt hidd, hogy lett egy saját lovam és banzáj. Hát nem. Amelyik lovat én lovagolom vissza egy kezdő lovagolta el. Körülbelül 1 évébe se telt úgy elrontani, hogy menni nem lehet vele rendesen. Angol telivért aztán meg végképp nem. Miért is akarsz pontosan angol telivért? Valami célod van a fajtával vagy csak megtetszett mert ha csak megtetszett akkor az elég nagy butaság lenne csak azért megvenni egyet mert húú de szép...
2012. júl. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy logikusan egy kezdőnek magyar félvért ajánl mindenki.. De én azt unalmasnak tartom és minden házban megtalálható! Ezért szeretnék, egy olyan lovat amely könnyen kezelhető és szép is!
2012. júl. 10. 21:11
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazad van a bérlovardával kapcsolatban.Ott nem lehet megtanulni lovagolni-csak valahogy(!) fennmaradni...Én is azóta lovagolok,amióta van saját.Nekem pályáról jött ügetőm van.Na azzal mégtöbb volt a baj mert ugye még vágtázni is meg kellett tanítani.:-)

Szerintem lehet telivéred,ha találsz belőle egy nyugodt aranyos egyedet,vannak ilyenek.Barátnőmnek is telivére van,volt is pályán(igaz ő már bérlovardából vette),csak hobbyzik rajta a ló kedves aranyos,egyedül is lehet vele terepre menni,nem rohan el nem bakol,semmi gond 5 éve.De azért közvetlen pályáról inkább ne vegyél,bár a lovardában ahol lovagolok is vett egy srác pályáról egy kancát és halál nyugis a pacc.Ha kijársz a galoppra versenynap,érdemes ott nézelődni,mert amelyik normálisan viselkedik a felveztésnél,nem rohan mint az őrült kikentrézésnél,bemegy a stargépbe cirkusz nélkül stb,az jó eséllyel nem idegbolond...Ha a turfban megnézed a nevét utánna lehet érdeklődni nem eladó-e esetleg.Sok sokert!

2012. júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Lovat úgy nem érdemes venni, hogy majd azon megtanulok. Általában abból van a baj, hogy megveszik a lovat és úgy gondolják nem kell edző sem. Ahol lovagolok szinte csak telivérek vannak, van amelyik pályáról jött és mind normális. Alapból a fajtával nincs gond, de mindenképpen egy nyugodtabbat vegyél, és legalább 10 év körülit. És, akkor azzal megtanulhatsz lovagolni EDZŐNÉL.
2012. júl. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindenképpen 10 év vagy afelettire gondolta :)
2012. júl. 11. 14:24
 16/20 anonim ***** válasza:
Könnyen kezelhető lovat akarsz és arra gondoltál, hogy az angol teli könnyen kezelhető?? Pfff...sokat kell még tanulnod. Nem magyar félvért ajánl mindeni. Vegyél Kisbérit vagy magyar sportlovat, még ezek is könnyen kezelhetőbbek, vagy vegyél valami keveréket sokszor jobban jársz velük mint egy tisztavérű lóval.
2012. júl. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem csak fajfüggő, hogy mennyire jól kezelhető, hanem nevelés kérdése.. én láttam már olyan angolt amin olyan ember ült aki életében nem ült lovon és szinte nem is lovagolt csak utazott a lovon és olyan szépen ment vele az utcába, hogy öröm volt nézni.. Keverék ló is lehet buta!!!
2012. júl. 11. 21:45
 18/20 anonim ***** válasza:

Először is, nem faj hanem fajta. Faj: Kutya, macska, ló.

Fajta: Egy adott fajon belül történő többféle egyedcsoport megkülönböztetése. (Húúú de jól megfogalmaztam)

Másodszor: Igen ez tényleg egyed függő, de lehet, hogy az egyik pillanatban szépen megy alatta, de aztán felül rá akkor amikor nem volt 1 hétig vagy kettőig lovagolva és akkor majd olyan bakolásokat lenyom alatta, hogy ottmarad az a kezdő lovas az utcában. Nekem kupeclovam van. Kupecektől vettük. Nem mondom, nem éppen a legélénkebb ló, de szerető hű társ aki egy pillanatra se rohanna ki alólam, és ha viharban sétálunk a városban nem csapja szét az ideg az érzékeny fejét ami a fajta jellegzetessége a telivéreknél.

2012. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Jártam néhány olyan lovardában ahol pályáról lejött, átlovagolt telivéreket használtak iskolalóként. Két lovardában volt alkalmam jobban megfigyelni ezeket a telivéreket. Az egyikben pici gyerekek ültek főként a telivérre, és merem állítani, hogy a lovarda legjobb futószáras lova volt. Kicsit hevederiszonyos, a jobb eleje nem volt 100-as, de a munkakedve és a megbízhatósága (egészséges mértékű ijedezésektől eltekintve) tökéletes!

A másik helyen osztályban vagy egyéni órákon lovagolták az ottani telivért, ez egy rafinált fajta volt, mert ha nem érzett kellő tudást és magabiztosságot a lovasában, akkor nem engedelmeskedett (nem ágaskodott meg hasonlók, hanem egyszerűen nem ugrott be vágtába, stb...), de ahogy LOVAST kapott a hátára, öröm volt nézni azt a lovat.

Hozzáteszem, mindkét említett telivér 10 év fölött volt!

Szerintem ennél a fajtánál a sok mozgás kulcsfontosságú, heti 1-2 (nem egymást követő) pihenőnappal, napi 1 futószárazással és egy lovaglással (lényeg, hogy naponta 1,5-2 óra mozgással, ha nem igényel többet) ezek nagyon jó hobbilovak lehetnek.

Emellett fontos a finom, de határozott lovas, aki minden helyzetben higgadt marad! Aki nem ijed meg egy-két bakolástól, vagy attól ha a lónak saját ötletei támadnak, hanem tudja kezelni a váratlan és nem ritkán veszélyes helyzeteket. Ezért aggasztő kicsit, hogy kezdő lovasként szeretnél telivért. Én csak annyit tanácsolok, hogy óvatosan csináld, és álljon melletted egy edző! Így nem lehet probléma, HA megfelelő egyedet találsz ebből a fajtából.

Sok sikert! :)

2012. júl. 12. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó hozzászólónak a választ!!
2012. júl. 12. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!