Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első lovaglás? (Kérdésed túl...

Első lovaglás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb másfél-2 éve nem lovagoltam, és a hónap végén mennék 5 napos táborba. Lesz olyan rossz másnap, mint az első lovaglás? Ha igen, mivel enyhíthetem majd az izomlázat, hogy másnap is lóra tudjak ülni?
2012. júl. 10. 04:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és eddig csak nyereg nélkül tanultam, mi lesz más nyereggel azon kívül, hogy "minden"? Mindent az alapoktól, futószárazástól kell kezdenem majd?
2012. júl. 10. 05:29
 2/9 anonim ***** válasza:

Izomlázat rádolgozással lehet a legjobban enyhíteni.

Állítólag a sok meggylé ivás is csökkenti az izomlázat de én ebben nem hiszek. Kezdj el most biciklizni, futni. Ami a lábadat veszi igénybe és akkor nem lesz olyan erős az izomláz érzet vagy nem is lesz. Amúgy, igen lesz egy "kis" izomlázad. :D

2012. júl. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Én azt vallom, hogy nyeregben könnyebb lovagolni, hiszen ha a ló háta megfelelően ívelt akkor kényelmesen el tudsz benne lenni. Viszont ha olyan nyerget kapsz ami nem ültet mélyen akkor nagyon össze kell szedned magad, hiszen el kell lazítani a csípőd, de szorítanod kell térddel. A lábadnak egy helyen kell maradnia, szóval térdtámaszból kell kiemelkedni illetve amennyit dob rajtad a ló. Eleinte furcsa lesz és olyan mintha sose ültél volna még lovon de aztán majd megszokod szépen.
2012. júl. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miután lovagoltál, egyszerre nyújtsd le magad. (tehát mondjuk csinálsz egy jó nagy terpeszt, és úgy guggolsz, szóval amit suliba, tesiórán szoktatok csinálni )
2012. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Így van ahogy az utolsó írta. A legjobb ha előtte is alaposan bemelegítesz mondjuk egy kisebb futással vagy nyújtásokkal, illetve utána is nyújtsd le magad. Mi is szoktunk edzések végén (másik sortág) nyújtani egy negyed órát vagy többet közösen, mert így másnap nem lesz izomlázunk.


Első kettő voltam.

2012. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tanítottak nyereg nélkül lovagolni, akkor menni fog nyeregbe is. Én is szőrén tanultam, minden nélkül, nem volt semmi kapaszkodóm se. Amikor nyeregbe raktak egész jól ment. Igaz én előtte próbálgattam másik helyen is lovagolni, ott nyeregbe tanítottak, de nem jutottam semmire. Lovaglás után menj el sétálni az jót fog tenni, de ne ülj le 2 percre se, hanem azonnal menj elsétálni, ahogy tudsz.
2012. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első körben menj futószáron nyeregben, igaz másnap hatalmas az izomláz, de nem para másnap rá kell dolgozni, 2 év kihagyás után ennyi alapozás szerintem elég, ha nem akkor még egy nap futószár, de utána már elmehetsz szabadon is.
2012. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

A tábor kb 7-8 km-re van tőlünk, és nem alszok ott, arra gondoltam, odabiciklizek majd, meg haza. Ez így jó? :D Meg akkor ahogy mondtátok, bemelegítek előtte, és tornázok utána is.

2012. júl. 10. 19:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen ez így jó lesz. Bár ne csak akkor biciklizz oda első alkalommal, mert az még rátesz egy lapáttal pláne ha amúgy nem is szoktál mondjuk biciklizni. Ha biztonságos az odaút akkor megcsinálhatnád mondjuk minden héten 3x hogy feltekersz addig és haza. Addig meg bemész megismerkedsz ott az emberekkel aztán haza tekersz.
2012. júl. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!