Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két kérdés, etetéssel kapcsola...

Két kérdés, etetéssel kapcsolatban! Jó-e ha a nyalósót így adom (lent)? Baj-e, ha a lovak "koplalnak"?

Figyelt kérdés

A nyalósójukat összetörték darabokra, és azt csinálom, hogy még jobban összetöröm, egy kis darabot beleteszek 20 l vízbe, hagyom feloldódni, és ezzel a vízzel áztatom be az abrakjukat. Ez így jó? nem akarom, hogy kárbavesszen az az 1 kilónyi só.


A családom eteti a lovaim, és van olyan, hogy reggel 7 helyett, csak 11-12 körül jutunk/jutnak ki a lovakhoz. Ha jól tudom, van egy bélszakaszuk, aminek soha nem lenne szabad üresnek lennie. Vagy rosszul tudom? Baj, ha néhanapján(kéthetente egyszer) megesik, hogy nem a szokott időben kapnak enni?


2012. júl. 10. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
jobb a szokott időben adni nekik.. az én lovam háznál tartom itthon, de ha nem adok neki reggel 6-kor enni, akkor ricsajt csap, addig nyerít, amíg nem adok neki reggelit...így felelőtlenség lovat vállalni...kell nekik is reggeli, az én lovam napközben a legelőn van, és kell vacsora is neki
2012. júl. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az enyém sem kap mindíg időben enni.Nem is hisztizik a kajáért soha,h most neki enni kell.sok helyen "lebontják" a bokszokat ha 10 percet késnek a kajával.
2012. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, az enyém addig nyerít, amíg ki nem tápászkodom az ágyból..mivel korai kelő vagyok, 5-kor rendszerint felkelek, de van, hogy nem jön össze és ha negyed 7-kor ébredek, akkor már nyerít, rúgkapál mindent csinál...
2012. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az én lovaim nem hangoskodnak, meg nem is idegbetegek. Hála az égnek. Amikor tudják, hogy kajaidő van, mindenki a helyére áll, és várják a kaját(kinti karámban mindenkinek megvan a saját etetőhelye). Szépen kivárják míg odaadom, és elfogyasztják. Akkor ez a rendre etetés igazából az idegeik miatt jó? Mert idegesek, ha nem kapnak időben?
2012. júl. 10. 12:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát csak megszokják, mikor teszed elébük az ennivalót. Nekem is háznál van a ló, az istálló felében a bárányok, de bizony a bárány már 5 órakor béget mint a veszedelem, muszály megetetnem őket. A ló is megéhezik. Szóval egy időbe jó ha enni adsz nekik. Néhanapján sem szabad megesnie hogy össze vissza eteted őket. Ugyanígy ha egy kis cicád van, annak is csak egy időben adsz, mert megy utánad, kéri a kaját
2012. júl. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Látom a nyalósóra még nem érkezett válasz. Hát nem tudom, hogy jó-e, de azt se hogy rossz-e. Igazából akkor kéne azt enniük amikor érzik, hogy szükségük van rá. Túl sokat nem lehet adni belőle. Én inkább azt csinálnám, hogy a darabokat beleraknám valami tálba, ahonnan ki tudják enni.
2012. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már odarakni nekik egy vödörben, felkötöttem a karámra, hogy ne törjék össze a lábukkal, de leszakították, és ugyanúgy összetörték a vödröt. :( Gondolom játszanak vele.
2012. júl. 10. 15:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Na így konkrétan tilos nekik nyalósót adni! Egyszerű az oka, nem csak akkor kap így sót, mikor éppen kell neki, hanem akkor is, amikor nem. Oda lehet nekik rakni akármilyen formában, de vízbe, kajába sosem keverjük.
2012. júl. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na ezt nem is tudtam, hogy nem szabad, köszönöm szépen a felvilágosítást!
2012. júl. 10. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!