Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt meg hogy? .

Ezt meg hogy? .

Figyelt kérdés

Most olvastam egyik lovas csoportban ezt:

"Van egy fejcsóválós kancánk. Mindenki martingállal lovagolja. Én nem, ugyanis a martingált útálom és feleslegesnek tartom-ez az én véleményem. Hát ki mentem ezzel a pacival terepre: csavarta a fejét-kivette a kezemből a szárat, stb. Amikor meguntam, a térdtámaszhoz szorítottam a sörényét is. Érdekes módon nem csóválta utána a fejét...."


Mi az, hogy a térdtámaszhoz szorítottam a sörényét is??



2012. júl. 10. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom jól beletépett a szájába és oldalra rántotta a fejét, hogy a sörénye is a térdtámaszt súrolta. Szép kis lovas az ilyen... :(
2012. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom kicsit erélyesebben visszarántott, amikor a kanca megint csóválta a fejét. De ha elég hosszú volt a sörénye, akár azt is el tudom képzelni, hogy a végét befogta a térde alá, a ló meg persze hogy nem forgatja tovább a fejét, ha közben a saját sörényét húzza.
2012. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

"martingált útálom és feleslegesnek tartom" ezen mondat jelentése: lövésem sincs mire való a martingál, miként fejti ki a hatását.

Inkább erőszakkal lovagol... szép lovas az ilyen. A ló akkor is rángathatja a fejét, ha túl merev kézzel lovagolják és ez nem tetszik neki.

2012. júl. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!