Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Neoprén lábvédő munkához?

Neoprén lábvédő munkához?

Figyelt kérdés

A horzéban láttam neoprén lábvédőket (első lábra), kifejezetten munkához. 6590ft.

[link]

Mi a véleményetek róla? Egészséges lábú lóra is ajánlott, mennyire véd az ütésektől, vagy mennyiben éri meg, pontosan mire jó, mire ajánlott? Lovam lábát szeretném megóvni minél minőségibben, de nem vagyok milliárdos.

Előre is köszönöm.


2012. júl. 10. 18:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Jogosan félek attól, hogy ez esetleg elgyengítené az inait és ízületeit?
2012. júl. 10. 18:46
 2/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Egy ilyen nem gyengít el semmit, ha tisztán és helyesen helyezed fel nem árthatsz vele. Amúgy a mechanikai sérülésektől hivatott védeni a lólábat, a kép alapján ez teljesen neoprénnak tűnik nekem, tehát kívülről is puha, de biztos többet ér mint a semmi.
2012. júl. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, a külső védelem az megint egy más dolog, arra van kemény héjú ínvédőnk. :) Az viszont tényleg csak a külső dolgok ellen véd, a "neoprén" is ami benne van inkább egy puha szivacsbetét. Mechanikai védelemre gondoltam, szóval nem ugráshoz és nem terepre, hanem pálya vagy földi munkához. :) Köszönöm szépen.
2012. júl. 10. 21:16
 4/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Síkmunkánál is az az ínvédő funkciója, hogy a mechanikai sérülésektől védjen, vagyis hogy tompítsa valamelyest az ütést, amit a ló saját magának okoz azzal, hogy néha belelép a hátsó lábával az elsőbe vagy egyéb módon összeveri őket. Valamit biztos ez is felfog, több mint a semmi. Én a magam részéről még mindig inkább ilyet használnék, mint az olcsó kategóriájú kemény műanyagborításút...
2012. júl. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tényleg köszi. Te milyet használsz?
2012. júl. 11. 01:16
 6/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Semmilyet, mert nincs mire rárakni. Amúgy valami ilyesmit használnék, vagy valami hasonló gyorsfáslit, esetleg beruháznék egy bőrbe.
2012. júl. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor kívánom, hogy minél hamarabb legyen mire, vagy inkább KIRE rárakni! Jó lovazást, köszi a válaszokat :)
2012. júl. 13. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!