Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megevett a lovam egy jégkrémpá...

Megevett a lovam egy jégkrémpálcikát, lehet tőle baja?

Figyelt kérdés
Adtam a lovacskámnak egy kis jégkrémet, és elvette tőlem a pálcikáját, rágott rajta 3at 4et és gond nélkül lenyelte. Kijöhet még belőle rendesen, vagy keresztbe fordul a beleiben, vagy mi történhet???? :(

#ló #lenyelés #jégkrémpálcika
2012. júl. 11. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Hát mivel fa ezért szerintem lebomlik. :) De azért figyelj oda!
2012. júl. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Dehogy bomlik le.. Nem tudjuk megemészteni a fapálcikát.. Ha szerencséd van átmegy rajta.. szólj annak aki felügyeli a lovakat
2012. júl. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó, te ló vagy? :D


A lovak meg tudják emészteni a cellulózt, ui. a vakbelükben van olyan enzim, ami lebontja.


Viszont attól még nem biztos, hogy nem pusztul bele. Ha úgy rágta el, hogy hegyes lett, simán kiszúrhatja a beleit, vagy valahol megakad, fertőzést okoz, kólikát. A legidiótább lótulaj címért viszont nyugodtan jelentkezhet a kérdező, nem fog rossz helyen végezni.

2012. júl. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan? Lovacskádnak jégkrémet? Hány éves vagy te? Miért hagytad, hogy elvegye a pálcikát?
2012. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mekkora idióta vagy, jégkrémet sose adj lónak + kihívhatnád az állatorvost
2012. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És különben is. Én még nem hallottam olyan emberről, aki fagyit, vagy jégkrémet adott volna a lovának..
2012. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10:01-es, akkor egyet értünk! :)
2012. júl. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

08:30 köszönöm :)

egyébként 25 éves vagyok, és aranyosan nézett, majd megsajnáltam, és megehette azt ami maradt a végére, a pálcikát meg el akartam tőle venni, de nem bírtam, mert addigra megette. De benéztem a szájába, és már ott nem láttam. Ha szerencsénk van, akkor keresztülmegy rajta.

Egyébként ez tegnap délelőtt történt, és azóta semmi baja.

2012. júl. 12. 11:56
 9/12 A kérdező kommentje:
mennyi esélye lehet hogy a gyomorsav szétmarja szerintetek? Vagy ez teljeséggel kizárt? És ha eddig nem lett baja, ezek után még lehet???
2012. júl. 12. 11:59
 10/12 anonim ***** válasza:

A gyomorsav nem fogja szétmarni, a rostemésztés döntően a vastagbélben zajlik. Egyébként a fában nem csak cellulóz hanem pl. lignin is van ami igencsak nehezen sőt egyáltalán nem emészthető, ezért többnyire az állatok ritkán fogyasztanak fát. Inkább csak a kérgét. Egyébként kb 1 max 2 nap amíg valami végighalad a lovon nyílástól nyílásig ha nem akad meg.


Tartsátok megfigyelés alatt egy darabig.


Azt meg jegyezd meg, hogy semmilyen állatot nem kell megsajnálni mert szomorúan néz, főleg nem kell neki jégrémet meg gulyáslevest adni, Te sem eszel szénát.


Tanulj ebből a butaságodból.

2012. júl. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!