Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha valaki egy csikót vesz,...

Ha valaki egy csikót vesz, akkor milyen oltások kellenek neki? Belovaglás mennyi idő, és ált. Mennyit kérnek érte?

Figyelt kérdés
Nem veszek, csak érdekel. Szóval mondjuk valaki vesz egy 1-2 éves csikót, mi a teendő a következő 1-2 évben? Pl. Oltások, állatorvosi "cuccok", belovaglás-mennyi idő+mennyit kérnek érte. Ha megveszik, mondjuk bértartásban tartja, akkor milyen elhelyezés kell neki? Étel+hely stb, stb.. Kérlek ne térjetek ki felesleges (sértő) témákra! Köszönöm szépen a válaszokat előre is! :)
2012. júl. 13. 11:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és szóval olyan a birtok, hogy több csikó is van ott. 5-10.
2012. júl. 13. 11:44
 2/10 anonim ***** válasza:
én saját magam lovagoltam be a lovat, de nem volt semmi különösebb dolgom, ugyanis olyan helyre vittem bértartásba, ahol már több csikót is felneveltek és így segítettek + belovaglásba is segítettek
2012. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Leírnád részletesen, hogy hogyan lovagoltad be? :) Tényleg, hogy van a belovaglás? Ahhoz, hogy belovagolhass egy lovat, kell valami suli, vagy ilyesmi? Mikor lovagoltál be egy livat először? Amúgy ha lenne is csikóm, van egy hely ahol 5-10 csikó van, mindig is lovagoktak be lovakat, és tenyészettek.
2012. júl. 13. 16:24
 4/10 anonim ***** válasza:
nem végeztem hozzá sulit, középiskolás voltam, naponta foglalkoztam a lóval, kiültem a legelőre, leápoltam, vezetgettem, aztán mikor eljött az idő leraktam a nyereget a karám közepére, hogy ismerkedjen vele a ló, aztán a zablát bekentem mézzel, így hozzászokott, mai napig nyitja ki a száját, ha zabla van, mikor eljutottunk, hogy a nyerget rárakhattam, már bízott bennem, tehát nem volt vele gond, 1 hétig futószáraztam vele, majd az edző segítségével felszálltam a lóra, de csak 10 percre, aztán idővel eljutottunk oda, hogy 1 óráig sétált velem futószáron, majd szabadon egy tapasztalt idősebb ló társaságában, utána jött az ügetés ugyanilyen módszerrel, később a vágta, aztán az iramváltások megszokása, pár hónapig karámban dolgoztunk vele, aztán kimentem több lovassal terepre úgy, hogy 1 lovas ment előttem, egy mögöttem, egy jobb, egy a bal oldalamon, hogy ne legyen nagyon baleset, de nem volt semmi
2012. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tényleg? :D És hány év tapasztalat kell ahhoz, hogy belivagokhass egy lovat? Hány éve lovagoltál?
2012. júl. 13. 17:00
 6/10 anonim ***** válasza:
1-2 éves csikónak általában már megvannak az "alapozó oltások", tehát már csak emlékeztetőt kell kapnia. Mi kihívjuk az állatorvost és ő teszi a dolgát, ha nincs különleges kérésed, akkor csak ennyi. Belovagolni én is lovagoltam már lovat. Iskola végülis nem kell hozzá, saját lovad, azt csinálsz vele amit akarsz. De komolyabb lovastudás azért nem árt hozzá. Én ha tehetném biztos elvinném belovaglóhoz, mert az az egyszerűbb megoldás és ő többet ért hozzá (nekik már illik iskolát végezniük vagy legalábbis magas szinten versenyezniük). Én sokat futószáraztam előtte a lovaimat. Hangra csináltak mindent. Hívtam egy segítőt aki fogta a futószárat én felültem rá. Ezt megcsináltuk párszor megtanult megállni és elindulni a súlyom alatt is. Pár alakalom után kivittük a másik már belovagolt lovat. Felültünk mind a kettőre és így mentünk pár kört a csikóval, követte a másikat. Mivel nem csinált semmit azóta egyedül kiviszem, lefutószárazom és felülök rá. Én nem kenegettem a zablát semmivel. Egyszer próbáltam meg én is mézzel, de összeragadt tőle a lovam bajsza és nem tetszett neki. Azóta nem is próbáltam. Igyekszem élvezetessé tenni nekik a lovaglást, és mivel összekötik a kantározást és a nyergelést egy idő után a lovaglással, így nem fognak ellenkezni ellene és szó nélkül hagyják magukat hiszen tudják, hogy jó lesz nekik a pályán vagy a terepen is.
2012. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15 voltam, és 6 éves korom óta lovagolok, most 20 éves vagyok :D
2012. júl. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ahaa :D Amúgy hány éves lovastapasztalat kell ehhez? Meg pl. meddig kell eljutni? (irányítás, vágta stb, stb.. Most az alapvetőket soroltam.. :D)
2012. júl. 13. 17:37
 9/10 anonim ***** válasza:
én biztonságosan tudtam minden jármódban lovagolni, terepen is, a nehezebben kezelhető lovakkal is elboldogultam
2012. júl. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ahha! :D Én: Mindhárom jármódban biztonságosan, voltam már sokszor terepen, ami megszámlálhatatlan. Na meg a bonyolult lovak...... :D Hátt, hogy is mondjam.. Volt már pár ilyen :D Volt amikor lovastáborban mentünk terepre, én mentem egy vemhes lóval, utolsók voltunk szinte, csak mögöttem volt az oktató. Csak lépős ügetős terepre mentünk , mert 18an voltunk. Aztán a mögöttem lévő ló, aki mellesleg galoppló volt, begyorsult nagyon, oktatom megállította, de persze közben elindult az én lovam is, én megállítottam, a többiek meg ösztönösen "gyors" vágtába mentek. A lényeg az, hogy majdnem senki sem tudta megállítani a lovat. :D mondjuk az oktatóm, meg én battyogtunk hátul :D A másik meg az volt, ami már számtalanszor megtörtént, hogy megijedt a ló, vagy megbotlott, vagytoporzékolt, bakolt, ágaskodni akart.. A lényeg, hogy tudtam kezelni a helyzeteket.
2012. júl. 13. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!