Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel tudnám még fellazítani...

Mivel tudnám még fellazítani a bal oldalát?

Figyelt kérdés
A lovam nagyon feszes a bal oldalára. Egyenes vonalon képes a vállán menni. Szörnyű egy ló! ;) Szóval én gondoltam, hogy a kis körök talán segítenek, ezért mindig sok kis kört csinálunk a bal oldalról. Vágtában is megpróbálom a bal oldalról is kis körökre vagy negyed lovardára hozni, de félek, hogy kimegy a lába annyira nem tud megfelelően elhajolni. Ja meg edzések után próbáljuk a combra való engedést gyakorolni mert jobb kézre már oldalazni is tudunk de bal oldalon még a combra valónál is megáll, hogy köszöni szépen inkább megáll mert ez neki nem megy. :) Szóval mit lehetne még csinálni?

2012. júl. 14. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Hívj hozzá csontkovácsot, meglehet, hogy ki van ugorva a válla, és azért nem hajlik mert fáj neki.
2012. júl. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a legvalószínűbb... -.-
2012. júl. 14. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a problémád a valószínűséggel. Tudod, a lovaknak nincs kulcscsontjuk, az egész lapockájukat/vállukat kizárólag az a nagy izomköteg tartja a helyén, ami beborítja a lapockát. Azonban elég egy rossz mozdulat, hogy a lapocka elmozduljon a helyéről, ezzel kényelmetlenséget és fájdalmat okozva a lónak. Egy idő után az izmok megnyúlnak, és alkalmazkodnak a kiugrott ízület traumás elváltozásához, ezért van az, hogy legtöbbször nem jelzi a sántaság a bajt. A rossz helyen lévő lapockához hozzáerősödik az izomzat.

De viszont, mivel a lapocka ennek ellenére is rossz helyen van, a ló válla merevebb lesz, nem mozog olyan térölelően, és nem fog tudni normálisan meghajolni az adott kézre. Természetesen vannak lazító gyakorlatok melyekkel el lehet érni javulást, de ha a lapocka nincs a helyén, sosem lesz tökéletes a hajlítás, és mindig merev marad a váll. Persze van eset, hogy a ló el van ferdülve, de az nem produkál olyan szintű ellenállást, és nem mutat akkora fájdalmat, minta tiéd. Tisztán látszik, hogy a lovadnak nem kényelmes balra hajolnia, ezért nem hajlandó megoldani a feladatokat.

Nem értem miért okoz ez neked emésztési zavarokat. Nyugodtan olvass utána a csontkovácsolásnak, nem hülyeség amit mondok.

2012. júl. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Így már értem mit akarsz mondani.

Igazából ha kiugrott volna hirtelenjében a válla azt észrevettük volna, mert nem lépett volna tisztán egy ideig. Már pedig egy percig nem sántított. Nem vettem észre ezt a feszültséget viszont eddig, szóval lehet, hogy valami rendellenes dolog áll a háttérben. Ezért megfontolandó amit írtál. Először tanácsot kérek az oktatómtól is.

2012. júl. 14. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell egyszerre a legdrágább dologgal kezdeni. Láttam olyan lovat amelyik szétszabta a szekeret mert nem akart egyik irányba elfordulni, annyira elferdítették lovalással, futószárazással. Ha fordulni akarsz akkor ne húzd be annyira a fejét, az nem fog a ferdeségén segíteni. A külső szárral ugyanúgy tartsd meg. Ne csak balra dolgozzatok, hanem a másik kézre is. Az egyoldalú túlerőltetés is ronthat rajta. Segíthet még a cavaletti ívelt vonalon. Ha nem lesz javulás, más után kell nézni.
2012. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!