Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék bértartásban egy...

Szeretnék bértartásban egy lovat 12 évesen baj?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy saját lovat majd ha mindent eltudok sajátítani a lovakkal kapcsolatban. Addig nem! És tudom hogy várni kéne de annyira szeretem a lovakat már 6 éves korom óta tervezem hogy lesz egy saját lovam... És most lehet kapok nem biztos még anyától függ a dolog tudom hogy költséges meg minden de hát mit tegyek annyira szeretem a lovakat.. :) És hát Lótenyésztőnek szeretnék menni. Mit tegyek meddig lenne érdemes várni a lóvásárlással?

2012. júl. 15. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Lovat bármikor lehet vásárolni. Kezdőként is, HA megvan a hátad mögött a kellő támogatás, olyan társaság akik szívesen segítenek és tudnak is segíteni, egy megfelelő lovarda oktatókkal, lovászokkal, akik már jó néhány éve benne utaznak a dologban.

Bértartásban ez pont jó, olyan helyet kell választani ami alapból szimpatikus, kedvesek, józanok és naprakészek az emberek. A megfelelő segítség mellett te pedig szép lassan elsajátítod a lótartás csínyját-bínyját.

Ha emellett megvan a kellő anyagi háttér is, akkor hajrá 12 évesen :)

2012. júl. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 x) ***** válasza:
60%
Szerintem várj a középiskola 2.-3. osztályáig. Addigra kialakul benned egy kép arról hogy igazából mit szeretnél majd csinálni az életeddel, mivel akarsz foglalkozni. És ha még akkor is úgy érzed hogy az idődbe belefér majd egy ló, akkor vegyél. Persze ezt mostani felnőtt fejjel mondom, én is 14 éves koromban kaptam a lovamat, visszagondolva várhattam volna pár évet. De én is túléltem valahogy, lehet hogy neked is sikerülhet. De azért mégis legalább 1-2 évet várj még, hátha változik a véleményed. Addig még gyakorolj és tanulj sokat a lovakról. :)
2012. júl. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagilag megengedhetitek, és van szakképzett segítséged, akkor vágj bele. Ugyanis ez olyan dolog, hogy lehet vársz, és holnap elüt a busz...

Egyébként a lótenyésztést felejsd el, abból éhenhalni lehet csak.

2012. júl. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogyan az előttem szólóak mondták, ha van kellő támogatás a hátad mögöt, lesz segítséged, bírjátok anyagilag, akkor vehettek, habár igaza volt x)-nek. Azért kellene még vele várni, mert ez a hozzáállás majd idővel változni fog. Lehet később már nem lesz benned annyi elszántság, ami a lovakat illeti. Nem biztos, csak előfordulhat. Amúgy lóvásárláshoz soha sincs megfelelő alkalom. Először a suli, aztán a kamasz évek (bulik, pasik, csajok, stb), majd az egyetem, aztán a munkahely, családalapítás, saját gyerek, stb. Szóval mindig lesz valami, ami az mellett fog szólni, hogy most ne! Nekem kiskorom óta van saját lovam, és mindezt átéltem. Néha tényleg tele volt a hócipőm az egésszel,mivel hogy a lóval napi szinten kell foglalkozni (tanulás, pasik, bulizások mellett kinek van még energiája egy lóra), de igazából mindig megerőltettem magam, és nem bántam meg, hogy kitartottam. Ez természetes, és mások is így vannak vele, ha bevallják, ha nem. Szóval ha megengedhetitek magatoknak, és megtudjátok csinálni (amit úgyis közben jöttök rá), akkor szerintem vegyetek lovat!
2012. júl. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fúú köszönöm ezek mind jók.Még elöször is olvasni szeretnék a betegségeikről a ,lovaknak melyik mérgező növény szóval minden.De még anyun múlik és én venném meg a lovat anyuék meg fizetnék a bértartást. Mert egész életemben egy lóra tettem félre és így van tartalékom.
2012. júl. 16. 10:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi ketten ugyanazok vagyunk :) Teljesen! Én is olyan helyzetben állok, mint te. Nekem pont fordítva lenne. Bértartást én fizetném, lovat anyum apum. :) Sokkal nehezebb a bértartást fizetni, mint a lovat. Évi 400.000Ft a bértartás, + állatorvosi költségek, körmölés. Ezen kívül semmi mást nem kell venni, fizetni, kivéve, ha szeretnél plusz dolgokat, vagy kantárt, nyerget stb-t. :)
2012. júl. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!