Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mennyi idő után kezdtetek...

Ti mennyi idő után kezdtetek el vágtázni és hogyan?

Figyelt kérdés

Nos, azt szeretném kérdezni hogy mennyi idő után kezdtetek el vágtázni tanulni, és milyen módon tanítottak titeket! Mármint voltizshevederrel, futószáron, stb! :)

Köszi! :)


2012. júl. 17. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én elöször vágtáztam egyedül,egy másik ló után és jó nagyot estem.Ez kb. 6 éves koromban volt nagyjából 2évig "tanítottak" lovagolni.A 3.helyen(ahova még most is járok és nagyon szeretem:)) megtanultam vágtázni futószáron 11éves koromban:) 14/L
2012. júl. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tanítottak, terepen kezdtem, ott jöttem bele - már amdnnyiben így lehet..
2012. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én futószáron mentem 3 vágtaugrást, aztán következő próbán leestem róla. Utána szabadon karámban egy másik lovat követve beugrott és én így tanultam meg. A cél a túlélés volt, most már élvezem és tetszik. Bár a verseny szerű vágta nem jön be, mert nekem az már nagyon gyors és akkor még ösztönösen egy kézzel kapaszkodok a nyereg kápába.
2012. júl. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a terepes vagyok. Bár nem tanultam meg igazán lovagolni, de mezőn, hegyekben odadobott szárral vágtázni, hihetetlen élmény. Nekem ez életem legszebb időszakai közé tartozik.
2012. júl. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem 2 év után,mert gyakran volt edző "váltás",és nem mindegyik végezte rendesen a munkáját.:S De 2 év után végre,futószáron,voltizs hevederrel.:) A második vágtámon már nyeregben voltam,és szabadon mentem,miután egy másik edző megnézte hogy megy futószáron.:)
2012. júl. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én kb. 5 hónap után vágtáztam futószáron(nyeregben:D) körülbelül 5 alkalommal utána egyedül.
2012. júl. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ahol előtte lovagoltam ott már a 3 alkalommal amikor mentem vágtáztam egyedül... el is jöttünk onnan:D előző voltam.
2012. júl. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én 1 hetet voltam lovastáborban, utána kaptam 1 lovat, még tanulgattam pár hetet, aztán fogta magát a ló és beugrott ( otthon a karámban és apám volt ott felügyelni) én meg élveztem, western nyereg volt rajta, sikerült ráéreznem, aztán azóta is megy és szerintem vágtázni szőrén könnyebb, mint ügetni :)
2012. júl. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én csak egy éve járok lovagolni (igazából 2, csak abbahagytam közben) most lesz júli 26-án egy éve, és 2 hete voltam lovastáborban, terepen vágtáztam először. :) Nagyon jól ment, nem mondtak semmit, aztán a további 3 napban is terepre mentünk vágtázni. :) Most még oktatómnál gyakorolni kell, lovastábor óta még nem voltam nála.. :/ Csak holnap megyek, de csak segíteni (rendszeresen kijárok :) ) , mert sok a bögöly, és így is remegő gyomorral lovagoltat szegény oktatóm..
2012. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én legalább három évi lovaglás után kezdtem el futószáron vágtázni. Addig nem is engedtek szabadon amíg nem ültem biztosan és nem tudtam a kontrolom alatt tartani a lovat. Terepre csak a negyedik-ötödik év után mehettem amikor már tényleg elég biztosanültem a nyeregben. Nyeregben tanultam meg vágtázni, néha kengyel nélkül, hogy jobb legyen az ülésem.
2012. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!