Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így fizetni kell? vagy mit...

Így fizetni kell? vagy mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
ha mondjuk elmegyek egy lovardába és lovagolok,kitöröm a ló lábát vagy bármi baja lesz akkor nekem kell fizetnem?(nem történt meg csak gondolkodtam rajta)vagy ha egy bérelt lóval történik meg?
2012. júl. 17. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
ha mondjuk oktatnak egy lovon, és ott van a ló gazdája, és követed az utasításai, és úgy történik baj, nem hiszem hogy felróják neked, hiszen balesetek történnek, meg nem saját lovon csak az alapokat szokták tanítani (persze ha nem figyelsz arra amit mondanak, és mást csinálsz az megint más helyzet) De ha mondjuk felesbe tartasz egy lovat, akkor a fele költség mindenképpen a tiéd.
2012. júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha felügyelet mellett történik a dolog,szerintem "nincs gond"..persze ha a lónak baja van,magában ÓRIÁSI probléma.

Ha egyedül lovagolsz és úgy történik,akkor szerintem neked KÉNE fizetni,de attól függ,hogy milyen a kapcsolatod a ló tulajdonosával.

2012. júl. 18. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, ez a veszély nem áll fent.ugyanis , ha még kezdő vagy és van 1 oktatód , akkor Ő felelősséggel tartozik érted addig amíg a lóval foglalatoskodsz (legyen ez lovaglás vagy akár a felszerelés, ápolás). Ha minden szakszerűen történik ,akkor ez az eset kizárható, nem kell fizetned. Nagyon kezdőknek általában nem adnak még bérbe lovat( jobb helyeken) , amíg nem tudsz önállóan lovagolni, lovat kezelni, addig az oktatóé a felelősség akármi gond van.
2012. júl. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha oktatáson történik megfelelő lovaglás mellett gond, akkor nem fogják veled kifizettetni. Bérelt lónál is szerződést kell írni, ha lovaglás közben sérül a ló, az téged terhel, ha viszont a karámban szétrúgja valamelyik ló, akkor lovit. Feles tartás kicsit bonyolultabb eset, mert ketten lovagoljátok a lovat és nehéz utána járni ki alatt is történt a ballépése a lónak, ha kólika vagy karámban történt baleset van akkor mindkettőtöknek illik fizetni.
2012. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!