Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért bunkó és miért hordja...

Miért bunkó és miért hordja fent annyira az orrát minden lovas?

Figyelt kérdés
Múltkor megyek a hátárba hát látom, hogy a kukoricásba vágtatnak közben pedig a parasztokon gúnyolódnak meg röhögcsélnek de persze arra jó a paraszt, hogy a földjén keresztül nyargalásszatok! és ez nem az első eset volt. Láttam már olyat is, aki éppen a lova mellett hányt és az a legszörnyűbb, h sokszor lányokat látok így... valamikor még összeszólalkoznak magával a tulajdonossal is mégis mit gondolnak meddig fog ez működni? Meddig tűri ezt el a tulaj? Úgy fognak járni mint Németországban ott is ez ment most már alig akad lovaglásra alkalmas út ilyen esetek miatt

2012. júl. 17. 23:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
82%
mert mind pénzes k*csög és azt hiszik övák a világ
2012. júl. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
27%
*övék
2012. júl. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
98%
néhány eset alapján, nem lehet egész közösségről véleményt alkotni
2012. júl. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%
osztálytársamnak is van lova, én olyan flegma embert az életben nem láttam... áá. még a gondolata is idegesít. :DD
2012. júl. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim válasza:
76%
Azért ne általánosíts. Én is azt hittem hogy a lovasok sznobok, aztán találtam egy tanyát, ahol nem munkatáborszerűen, eszközként használva dolgoztatják a lovakat. Szeretettel közeledünk feléjük és a ló és lovas közötti összhang megteremtése a cél, egy adok-kapok kapcsolat és nem az egymás feletti uralkodás. Úgyhogy nálunk nyoma sincs annak a sznobizmusnak és egoizmusnak ami sajnos nagyon sok lovasban túlteng.
2012. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

"osztálytársamnak is van lova, én olyan flegma embert az életben nem láttam... áá. még a gondolata is idegesít. :DD"


Ismerős múltkor találkoztam az egyikkel köszöntük egymásnak (így látásból ismerem) azt elkezdünk kicsit beszélni szívesen meghallgatok én bárkit de ennek csak nem állt be a pofája még ha érted elmesélt volna valamit és kívül helyezi magát a történeten, de nem! mindenütt mindig minden helyzetben magát dicsérte, hogy ő milyen nagy ember meg miket tud és hogy ő mellette mindenki eltörpül. komolyan alig tudtam tőle szabadulni, még rendesen a fejem is megfájdult

2012. júl. 17. 23:54
 7/37 A kérdező kommentje:

"munkatáborszerűen, eszközként használva dolgoztatják a lovakat"


mi számít munkatáborszerűnek?


"Szeretettel közeledünk feléjük és a ló és lovas közötti összhang megteremtése a cél, egy adok-kapok kapcsolat és nem az egymás feletti uralkodás"


az meglehet, csakhogy itt most nem a lovas összhangról és a lovakról volt szó, hanem hogy milyen elképesztően taplók a lovasok... kivételt eddig talán westernben fedeztem fel na de mondjuk őket se kell ilyen téren félteni... amúgy meg aki ilyen díjlovas vagy ugrat na amellett megmaradni nem lehet mert egy kiállhatatlan...

2012. júl. 18. 00:00
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Ne általánosíts.Sok lovas tényleg bunkó,mert azt hiszik,hogy van pénzük lóra,és már milyen nagy emberek,minden az övék,mindent tudnak stb. Én is lovagolok,vannak lovaink mégsem vagyok bunkó.
2012. júl. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
75%
Engem is irritál amikor röhögcsélnek és,hogy milyen bunkók egyesek.. utolsó voltam
2012. júl. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is lovas vagyok és úgy gondolom nem vagyok se flegma és nem hordom fent az orromat.

Ez is nevelés kérdése,engem úgy neveltek,hogy becsüljem meg amim van,sajnos saját lovam nem lehet,megbecsülöm,hogy Anyukám mindent megtesz értem és azért,hogy lovagolhassak és megbecsülöm,hogy hetente járhatok 2x lovagolni.Én minden egyes alkalmat "pörögve" várok és elhihetitek,hogy én is ismerek olyan lovasokat akik

1,kiabál a lovával mert nem megy futószáron tökéletesen neki és olyat mond neki hogy "jól van nyársald fel magad te dög"..ehhez annyit fűznék hozzá,hogy igen Ő fent hordja az orrát és egyáltalán nem becsüli meg,hogy van saját lova,nem tudom mit szólt volna ha a ló "hallgat rá" és valami baja lesz

2,állandóan nyávog,hogy neki hetente 6x kell lovagolnia,trágyázni a lovát,kimosni az itatót,vizet hordani neki....édes Istenem,mit meg nem adnék azért,hogy hetente 6x lovagolhassak,volt,hogy "csak úgy" kitrágyáztam a lovak alól,ami 3 órámba telt,kimostam a lovak itatóját,ami 2 óra volt és persze akkor már vizet is adtam nekik ami plusz fél-1 óra a 40fok közepén ÉS én ezért nem kaptam heti 6x lovaglást


Vannak elkényesztetett gyerekek,akik "dísznek" kapják a lovat,"tudok lovagolni menő vagyok és most már lesz*rok mindenkit"..JOBBAN tudok lovagolni,mint azok akiknek saját lovuk van és én a saját időmből szoktam áldozni,hogy a kezdőknek segítsek és én ezért SEMMIT nem kapok,csak max. egy jó kis napszúrást,mint a múltkor.

Általánosítani pedig úgy gondolom NEM szabad,hiszen én sem megyek olyan helyre,ahol nem kéne,hogy ló járjon.Egyszer elmentem egy furcsa úton,félúton egy vadászőr rám szólt,hogy ide engedély kell,azóta annak az útnak közelébe se mentem,pedig ha észrevesznek akkor mondhatom hogy Kis Piroska vagyok és ki jön rá,hogy nem???Mások munkáját pedig tiszteletben kéne tartani úgy gondolom,sőt NEM KÉNE,hanem KELL(!!!).A röhögcsélés..én nem tudom min röhögcséltek,de szerintem a lovaglás kikapcsolódásnak a legtökéletesebb amit el tudok képzelni,így azt nem tartom "jogosnak",nevetgélni mi is szoktunk,ha pedig egyedül megyek ki terepre akkor énekelek az erdőben,szerintem EBBEN nincs semmi rossz!

13 éves lány vagyok egyébként és én nem szoktam a ló mellett hányni! :)))

2012. júl. 18. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!