Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Feszes szár? Mikor vagyok...

Feszes szár? Mikor vagyok biztos abban, hogy kontroll alatt van a lovam?

Figyelt kérdés
Pl mintha kb 1-1 vagy 2-2 kg-ot tartanék a kezemben, akkor feszes a szár, és biztos, hogy nem tépem a ló száját?
2012. júl. 19. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

1-2 kg????? Max 1-2 DEKÁNAK szabad a kezedben lennie, jesszus...

Nincs edződ? Keress sürgősen, ne haragudj!

2012. júl. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jogos, elírás, dkg lett volna. :)
2012. júl. 19. 21:41
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Akkor jó, már megijedtem xD

Igen, jó esetben 1-2 deka van a kezedben, a szár sose lötyögjön, mindig legyen meg a kontaktus, de ne is húzd a száját. Egy laza kapcsolat legyen, érzed, mikor olyan :) Akkor tudod, hogy kontroll alatt van a lovad ha minden segítségedre készségesen reagál, az irányításod alatt van, elfogadja, hogy te vagy feljebb, te vagy a főnök.


De ezt leszámítva tényleg edzőt ajánlanék, aki kívülről tud korrigálni, az a biztos! :)

2012. júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Mivel ez érzés alapján megy, biztos soha nem lehetsz. A dolog persze mérhető, csak egy erőmérő kell (2-3 ezerért már kapsz, jó, ha rögzíti a maximum értéket, akkor aktív lovaglás közben is használható), ezt odaadod minnél több jó lovasnak, rábarkácsoljátok a szár és zabla közé, majd az ő értékeik alapján már te is be tudod mérni, hogy mit kéne fogni. Enélkül csak tipp alapján megy a dolog. Egyébként inkább kicsivel hosszabb száron manj, mint röviden.
2012. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy idő után ösztönösen fogod érezni. Tegnap mentünk terepre az edzővel, és mondta, hogy ezen a kicsi szakaszon csak a szár végét fogjam, kicsit pihenjünk, és elég rossz érzés volt, amikor nem éreztem a kapcsolatot a lóval
2012. júl. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érzésre lehet megállapítani, egyrészt látni ha lötyög a szár és ebben az esetben ütöd is a száját. Ha megfelelő kontroll alatt van , akkor fogja a külső szárat, tudod vele vezetni az íven, fordítani és nyugodtan, egyenletesen támaszkodik. Ha tépnéd a száját , ezek nem valósulnának meg.
2012. júl. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a ló nyakánál legyen a szár úgy tuti és ha rendszeresen lovagolsz rajta egy idő után már akkor is fordulni fog ha érzi hogy a szár nincs a nyakánál. :)

pont ma mondta az edzőm :)

2012. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!