Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek is jó ez a lovaglá...

Szerintetek is jó ez a lovaglási mód? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Barátnőm mondta, hogy ők ahová járnak lovagolni, ott olyan lovaglás van, hogy az oktató alig foglalkozik velük, és vagy fent maradnak a lovon, vagy leesnek. Mégis a barátnőm már vágtázni is tud, meg ugratni, és szerinte jó ez a mód mert így magunk tapasztalhatjuk ki a dolgokat.

(Én még csak a vágta tanulásánál tartok, szabadon még nem vágtáztam)

És azt is mondta, hogy próbáljam ki a következőt:

Kezdjek el ügetni a lóval, majd húzzam be a fejét, amennyire csak bírom (rövid szárral), én pedig ne pattogjak a lovon, hanem könnyített ügetésben próbáljam kiülni az ügetését, szorítsam meg jól a térdemmel, és mondjam neki: Vágta, vágta! És a csípőmmel is tolhatom.

És egyszerű a kapaszkodás is: Ha rövid a szár, akkor nem lesz gond, abba tudok kapaszkodni, és dőljek kicsit hátra a nyeregben, de továbbra is szorítsak a térdemmel!


Meg még azt mondta, hogy úgy állítsam meg, hogy szóljak neki, hogy elég, és hogy ügetés! Majd kezdjek el pattogni a hátán mint az ügetésnél, engedjek kicsit a száron, mert akkor kényelmetlen lesz neki és visszamegy ügetésbe.


Engem viszont úgy tanítottak a vágtabeugratásra, hogy a belső csizma a hevedernél, külső hátrébb (ezt futószáron kellett csinálnom).


Nektek erről mi a véleményetek? Helyes ez? Tudom, hogy a barátnőm is így csinálja, és mégis tud vágtázni. Azért írtam ki ezt a kérdést, hogy megtudjam a hozzáértőbbek véleményét is, hogy ők helyesnek tartják-e ezt a módot! Ha valamit rosszul mondott a barátnőm, nyugodtan javítsátok ki itt :)

Köszi a véleményeket, tanácsokat! :)

12/L


2012. júl. 20. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre egy szó van: borzasztó!


A barátnőd nem lovagolni tanul, hanem lovon fent maradni! És ennek a ló issza meg leginkább a levét... Minden amit mondott helytelen, egyes! Nem is kezdeném el egyenként kijavítgatni a szavait, legyen elég annyi, hogy ez nagyon szomorú... :(


Legyél büszke magadra, hogy te LOVAGOLNI tanulsz, és már most jobban tudsz, mint ő!

2012. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ÓÓ te jó ég... Eléggé elszomorító, hogy ilyen helyek vannak és hogy tizen egy-két éves gyerekekkel ennyit foglalkoznak: vagy rajta marad, vagy nem... Nem, egyáltalán nem helyes így beugratni a lovat vágtába, ezt úgy hívják, hogy erőszakkal belekergetés és nem beugratás. Hallgass csak az edződre, ő ismeri a tudás szintedet és ha már ott tartasz, akkor megtanítja neked részletesen a vágtázást. Amúgy félfelvétel, leülsz a nyeregbe, jól mondtad, hogy belső csizma hevedernél, külső kicsit mögötte, belső szár megtart, külső enged, lök a derék, zár a csizma.
2012. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Figyelj, a lovaglás egyáltalán nem veszélytelen, így ne a barátnődre hallgass, hanem az edződre. Én is jártam, sajnos az edzőm meghalt lovasbalesetben, pedig ő 4 éves kora óta lovagolt, de mindig mondta nekem, hogy az állatok kiszámíthatatlanok tudnak lenni. Én mindig hallgattam rá, bár sokszor szenvedtem is rendesen, főleg az elején, hisz az a ló, akin tanultam, baromi nagy volt, az ügetését nehéz volt kiülni, de megtanultam. Én szerintem más módja is van annak, hogy megtanuljon az ember lovagolni, mint amit a barátnőd írt, hogy nem foglalkoztak velük, az ilyen edző szerintem egyszerűen felelőtlen, hol vannak a tanácsok, a biztonság? És ha baleset történt volna? Ez nem játék, nagyon csúnya lovasbalesetek vannak még a profiknál is. Ha az edződben nem vagy biztos, akkor más edzőknél is kérdezgess, de én nem mennék olyanhoz, aki úgy akar tanítani, hogy vagy fenn maradok vagy leesek.....ez ahhoz túlságosan is veszélyes....
2012. júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
a barátnőd nem rosszat mondott, hanem oltári nagy hülyeséget. kezdjük ott hogy a szárba soha, soha nem kapaszkodunk. ha elkezdesz a ló hátán pattogni azzal annyit érsz el hogy tönkrevágod a gerincét, nem arra találták ki. és megnézném, hogy hogyan tud a bnőd vágtázni....mert az, hogy kapaszkodik a ló szájába, meg pattog a hátán az biztos hogy nem tudás. vágtába valóban úgy emeljük, ahogy te tanultad, mélyen beleülsz a nyergbe belső csizma hevedernél külső csizma heveder mögött és finoman beemeled nem behajszolod. arra hogy vágta, vágta, semmi szükség. sajnos sok helyen elég kontár módon oktatnak, az biztos hogy nem jó módszer hogy vagy fent maradsz vagy leesel. persze így is meglehet tanulni valahogy lovagolni, de ezt nem nevezném lovas tudásnak.
2012. júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Majd elmondom a barátnőmnek hogy ne folytassa így, és ha legközelebb lovagol, hogy próbálja beugratni a lovat vágtába! :) (ahogy én tanultam, hozzátéve amit ti írtatok). És az is ott van még hogy a barátnőmnek van egy 9 éves tesója, aki szintén ott lovagol...
2012. júl. 20. 15:25
 6/15 anonim ***** válasza:
inkább azt mond a barátnődnek hogy hagyja ott azt a helyet, és keressen egy normális lovardát
2012. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Az általad leírtak messze vannak a lovaglástól. Nem látnám szívesen élőben a barátnődet lovon ülni.nagyon gáz
2012. júl. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
A barátnőd nem lovagol.. te igen.
2012. júl. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ahol én lovagolok, ott a jobbakkal az elején nem foglalkoznak. Úgy értem a bemelegítést csináljuk magunk, meg mondja az edző, hogy váltsuk a kezeket, akkor az mindegy hogyan csak mászkáljunk össze vissza, a lovardai alakzatoknak megfelelően persze. Ennyit hagynak ránk de semmi rosszat nem engednek csinálni, mindig ránk szól edző. Alapjában véve nem rossz ha hagynak kicsit próbálkozni, de kell az edző aki szól ha nem jó úton haladsz. Meg aztán bemelegítés után kapjuk a kemény feladatokat az akadályok felett.
2012. júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Most ezen elsírtam magam.. D: Ha engedi a szárat, akkor kényelmetlenebb neki?? Épphogy akkor fog megindulni! Úristen.. Borzalmas! Megállítás: ügetés!. Hát..nem hiszem.. Megállítani úgy tudod, ha kiesel egy kicsit a vágta üteméből, vagyis meghúzod a derekad, és így csinálsz a lónak: sssssssss sssssssssss!

Rövidre aztán végképo ne húzd a szârat! Te TUDSZ lovagolni, Barátnőd csak fenn maradni a lovon, azt pedig MAJDNEM mindenki tud. Ezzel nem bnődet akarjuk megsértenj csak felvilágosítani arra, hogy rosszat tanul, és hogy inkább ne osszon másnak tanácsot, ha az illető jobban tud lovagolni, mint sajât maga. Én pl. lovastáborban tanultam elsőre szabadon vágtázni, hogy önállóan lovagoltam, és mondta edzö, hogy indítsuk el vágtába a lovat, ha kell , fogjuk egy kézzel a nyerget, és cuppogjunk neki. Ha megakarjuk állítani, akkor sisteregjünk a lónak. Ment is. :) Arab lovon lovagoltam, ezért nehéz volt egy kicsit az elengedett kéz.

2012. júl. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!