Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Befolyásolja a lovaglást az,...

Befolyásolja a lovaglást az, hogy hány éves korunk óta kezdjük?

Figyelt kérdés
Én 9 éves koromban kezdtem (most 12 vagyok). De attól még ez ugye nem azt jelenti, hogy nem lehetek olyan jó, mint aki már 2 éves korától lovagol? Vagy az is sokat számít hogy ki hány éves korában kezdi?
2012. júl. 20. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Aki hamarabb kezdi, annak könnyebb a megtanulása. Nem mindegy hogy az ember 5 évesen, 10 évesen, 20, 40 éves korában kezd el lovagolni. Én személy szerint 5 éves korom óta lovagolok (most vagyok 14) és szerintem nagyon hasznos volt a korai kezdés. :)
2012. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon jó időben vagy, ne aggódj:) Igazából akkor számít, amikor összehasonlítasz mondjuk egy korodbeli 9 éves gyereket, vagy egy 40 éves felnőttet. A gyerekeknek még nincs félelemérzetük úgy, bátrabbak, lehet, hogy lelkesebbek is, amíg egy felnőtt már mikor a lóra felül arra gondol, hogy mi lesz a családjával, ha őt most itt éri valami, és hasonlók... Persze felnőttben is vannak bátrak, de vannak nagyon parázósok is:)
2012. júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Lovagolni akkor kezd az ember amikor a lába leér a nyeregalátét alá és van abban az értelmi szintben, hogy fel tudja fogni mit miért kell csinálni és az miért jó vagy rossz. Szerintem ezt egy gyerek 7 éves koráig nem érteti így azok az órák feleslegesek. Van egy lány. Most annyi idő mint te. Mióta az eszét tudja lovon ül, mert szülei lovardát üzemeltetnek. Én 13 évesen kezdtem lovagolni, most 15 vagyok. Már most jobb szinten vagyok mint ő. Szóval a kor nem befolyásol. A lényeg a rendszeresség és a belefektett energia. Ja és, kell egy kis tehetség is azért.
2012. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 x) ***** válasza:
Az befolyásolja hogy hány éves korodig csinálod. Hiába kezded el 6 évesen a lovaglást ha ugyan az lesz a sorsod mint a legtöbb ilyen lovas kislánynak. Én pont azt veszem észre hogy a legtöbb (főleg) lány aki 9-10 évesen lovagolgat 15-16 éves korára teljesen elveszti az érdeklődését a lovak iránt. Főleg ha már egyből 2-3 év lovaglás után saját lovat szeretnének aztán rájönnek hogy nekik nem kell. Szóval az számít hogy ne hagyd abba 4-5 év múlva.
2012. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És az baj, ha én 10-11 évesen kezdtem lovagolni? (13leszek)
2012. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eggyáltalán nem baj ha valaki akár 20-as éveiben kezdi el, mert egy jó edzővel, kitartással, szorgalommal,nagyon sokat lehet fejlődni.


Pl valaki hiába lovagol 5-6 éves kora óta, ha egy iskola lovon lötyög évekig.

2012. júl. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A legjobbkor kezdted. Nagyon kicsi korban nem sok értelme van elkezdeni, pár dolgot lehet fejleszteni akkor is, de egy 3-4 éves gyerek még úgysem üget, vagy legalábbis nem sokat. Az életkornak akkor van jelentősége, ha valaki felnőttként kezdi, mert 30 fölött már nem olyan képlékenyek az ember ízületei. Ez nem jelenti azt, hogy felnőttként nem érdemes elkezdeni: meg lehet tanulni lovagolni 30, 40 fölött is, legfeljebb kicsit nehezebb, vagy fárasztóbb.
2012. júl. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 meskóka19 válasza:
A kor itt nem számít.Akármikor kezdheted.Csak az a lényeg mennyit gyakorolsz és hogy haladsz.
2012. júl. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Befolyásolja,de attól még lehetsz ugyan olyan jó lovas mint az,aki hamarabb kezdte mint te.
2012. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!