Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Erre még lehet esély? Ha egy...

Erre még lehet esély? Ha egy lóval olyan baleset történik, hogy a két hátsó lába eltörik, az első kettő zúzódik nagyon?

Figyelt kérdés

3 éves lóról van szó,negyedvérű angol telivér.Felállni nem tud és az előző gazdái úgy elbántak vele,hogy retteg az emberektől.

Van más megoldás mint az elatatás? Egy ilyen lónak még lenne esélye lábra állni? (ha többre nem is,mert kizárt hogy valaki még egyszer rá is üljön...)


2012. júl. 21. 15:56
 1/9 A kérdező kommentje:

És bocsánat,ez így elég félreérthető!

Baleset történt,nem azért sérült meg,mert bántalmazták!Azok a lelki gondok,hogy elbántak vele!

2012. júl. 21. 15:58
 2/9 anonim ***** válasza:
Az a sérüléstől függ, illetve a gazda pénzárcájának mélységeitől. Alapvetően nem kizárt, hogy helyreállítható, de erről az állatorvost kérdezd.
2012. júl. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Láttam egy dokumentumfilmet, ahol mindenféle hevederekkel felkötözték az istálló plafonjára a lovat, így a lábai alig érték a földet. De annak csak az egyik lába volt eltörve, ráadásul egy többszörös díjnyertes fedezőmén volt. Nagyon sokba került az egész de az a ló megmaradt!

Ha mind a két hátsó lába eltörik egy lónak, az már sajnos nem fog felállni, el kell altatni!

2012. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül kell elaltatni, de lábra nem fog állni, de az attól függ, hogy hol tört el a lába
2012. júl. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták függ attól hogy hol törtek el a lábai, és a rendelkezésre álló pénztől is.

És én is láttam már egy olyan filmet(Az álmodó) amiben egy ló lába eltört, de nem altattál el, hanem hevedereken lógott addig amíg teljesen fel nem épült.(Azt nem tudom hogy ez a valóságban mennyire lehetséges.)

2012. júl. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,el lesz altatva,már biztos :(
2012. júl. 21. 16:40
 7/9 anonim ***** válasza:
én olyat is hallottam már, hogy ha rosszul tört el a láb, vagy még lehet korrigálni annyira, hogy sántán de járhasson vele, akkor el lehet törni a lábát és összerakni mint a puzzle-t
2012. júl. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha egy ló eltöri a lábát, akkor már sose lehet az igazi, és igen függesztve kell tartani, mert a ló nem feküdhet sokat egyik oldalán sem, mivel a belsőszervei nyomják egymást, illetve jól el is zsibbadhat az a rész.

Ha nem tudnak megfelelő gyógykezelést biztosítani, akkor abból már sosem lesz ló így jobb az altatás.

2012. júl. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 LutriFort válasza:
Sajnálom! Az én lovamnak szezám csonttörése volt, nem műtötték semmit sem csináltak vele, 6 hónapig boxba volt és jólvan :)
2013. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!