Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék lovat?

Lovaska1 kérdése:

Szeretnék lovat?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy lovat szoktam lovagolni.. 11 éves vagyok ...

ha fontos akkor apukám egy hónapban 150 ezret keres...anyukámat nem tudom...

a helye meg lenne de igazából azt szeretném kérdezni hogy mennyi egy welsh vagy egy shetlandi póni kajája egy hónapban és hogy a szénán és a zabon kívűl kell-e neki más kaja.. kezdő lovas vagyok de élek-halok a lovakért és apukám csak ritkán visz el lovagolni és szerintem sokkal jobb lenne otthonra én egy kicsivel öregebb lovat szeretnék ami tapasztaltabb...

A KIOKTATÁST NEM KÉREM...MERT CSAK 11 VAGYOK A KÉRDÉSEMRE VÁLASZOLJATOK ...



2012. júl. 21. 16:30
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
DE HA AJÁNLOTOK EGY LOVARDÁT PÉCS KÖRNYÉKÉN
2012. júl. 21. 16:31
 2/36 anonim ***** válasza:
Talán tőlük kellene megkérdezni.
2012. júl. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi a ló kajája, de hol akarod tartani? Mert ha bértartásban akkor tőlük kell megkérdezni h mennyit kérnek havonta, ha otthon, akkor pedig legalább egy kecskét is venned kell, hogy a lovad ne legyen egyedül. Ezenkívül gondolj a patkolás, oltások, féreghajtás, illetve az esetleges betegségek miatti költségekre is.
2012. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Apukád 150 ezres keresete édes kevés egy lóhoz. Sajnálom.
2012. júl. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
30-50ezer egy bértartás egy hónapban a lovardában, ebbe benne van a kaja is és a gondozás is ha nem mész ki minden nap. Maga a ló nagyon drága pár százezertől 1 millió is lehet. Miért póni szeretnél? Hamar felnősz, akkor már nem fogsz tudni rajta lovagolni. A lovardában kérdezd meg ahová szoktál járni.
2012. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

a pónit kinövöd, egy nagyobb testű ló talán jó lehet, de 100.000-től csillagos ég a határ

a kaja ára függ attól, hogy mennyit dolgozik a ló, mennyit eszik plusz attól, hogy egybe veszitek-e az éves mennyiséget vagy sem...

az aki azt mondta, hogy 150.000 Ft havi kereset az kevés, az hülyeség

én bértartásban tartom a lovam, mondjuk van olyan szerencsém, hogy nincs belőle baj, ha kések a bértartás fizetésével.

2012. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
93%

Azért egy lónak nem csak lakhely,kaja meg víz kell.Kell azt patkoltatni,kellene hozzá eszközök (igaz,utóbbit csak egyszer kell megvenni),és oltásokat is kell neki adni,elég nagy felelősség.

Árak:


- Zab mázsája: 5000 Ft

- Körbálás széna: 7-12000 Ft

- Körbálás szalma: 3-5000 Ft


A körmölés ára kb. 3-4000 Ft-tól indul, míg a patkolásé 8-15000 Ft-tól, ha nincs szükség speciális patkóra, korrekcióra,és aki nem ért hozzá,annak nagyon nem ajánlott ilyet végeznie,tehát szakember kell.(6-10 hetente)

Sónyalóka van 1000 Ft-ért,az nem nagy ár.

Az oltások ára kb. 5-10000 Ft között mozog

Féreghajtó: 4000 és 7000 Ft között

A vakcinázásokra és féreghajtásokra póninál körülbelül 25000-30000 forintot kell szánni évente.

Kéne beszélnetek egy szakemberrel is,aki ért a lótartáshoz.Mondjuk egy lovasbolt vagy lovarda.


Welsh pónit én már 45 000 Ft-ért,de 25 000-ért is láttam (mitagadás,meglepő árak).De persze a többség azért drágább,én 500 000 Ft felett nem láttam még egyet se.

Shetlandi pónit többségében 100 000 - 200 000 Ft között láttam,de van havonta megjelenő magazin(Lovasok vagy valami hasonló a lovas magazin neve,ott is találsz eladó lovakat,biztos van közöttük a kettő fajta közül néhány az újságban).Amúgy meg változóak ezek az árak,függ az eladótól meg a póni alkalmatosságától,korától,stb. ... De 500 000 Ft alatt lehet venni pónit.


Kérdezd meg ezt a szüleidtől a leírtak alapján,hogy ők be tudnak-e ruházni egy lóra.Azért ezt úgy kell nézned,hogy 150 000 Ft manapság nem sok pénz.Gondolj arra,hogy számlák is vannak a világon.Anyukád nem tudom,hogy mennyit keres,de előbb talán kérdezd meg őket,hogy mennyire jönnek ki a hónap végére jelenleg,ló nélkül,mennyire bírják a számlákat.Ha olyasmit mondanak,hogy időnként amikor magasabb a számla,már nem olyan kerek a dolog,vagy éppen nehéznek ítélik meg az anyagi helyzetüket,akkor szerintem nem érdemes egy lóra beáldozni,költséges lenne.De ha elvannak,megpróbálhatod.Persze azért szerintem ötletként igazán feldobhatod,majd meglátod,mit reagálnak.


(Kaphatok egy lájkot a kommentemre? )

2012. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
azon kívül egy ló minimum él 25 évet vagy többet, tehát nem egy játékszer, hogy ha nem kell kidobja az ember
2012. júl. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Járj ki KÖKÉNYPUSZTÁRA lovagolni a Bosi Lovasklubba. Ez nincs messze Pécstől, a távolsági autóbuszállomáson indul busz a 24-esről kb 150 Ft a diák jegy, szinte a lovi előtt van a megálló. Jó hely, jól is oktatnak, ezért merem ajánlani.


Én a helyedben várnék a lóvásárlással, mivel még kezdő vagy és ne is biztos, hogy elbírnál vele kellő szaktudás nélkül. A pónik elég genyók tudnak lenni, ha csak babusgatod könnyen a fejedre nőhet még a legbambább ló is. Inkább járj ki, ápolj lovakat, tanulj meg lovagolni úgy hogy egyedül is menjen a vágta szabadon kengyel nélkül.


A lónak jó esetben elég csak a zab +széna meg szalma alomnak. Takarmányt sose havonta veszünk a lónak, hanem félévre-1 évre előre így mondjuk nyáron megveszed az egy évre elegendő szénát + zabot az egyszerre nagy kiadás lesz, de jobban jár így a lovas, mert télen nagyon drága lehet a zab is, meg a széna is. Ha a szüleid nem jártasak lótémában akkor otthon ne tarts lovat inkább vidd bértartásba, ott kap zabot, szénát szalmát, viszont a legtöbb helyen havi 30-40 ezer Ft-ot kell fizetni.


Lehet, hogy a szüleid nem keresnek rosszul, de ki tudja még milyen kiadásaitok vannak még (amiket nem kötnek az orrodra) ami mellett nem biztos, hogy belefér a ló/póni tartás.

2012. júl. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Nem lesz kioktatás :) :


A Ló helye:


-Otthonra 40mx50m-es legelő kell minimum

-Kell egy lovaglópálya30mx40m-es kb.

-Lehet ridegtartásban tartani úgy, hogy egy féltető szerűséget csinálsz


Takarmányozás:

-széna, szalma

-zab, stb.

-esetleg jutifalat, alma, répa, káposzta stb..


Felszerelések:


-Kengyel, kengyelszíj, nyereg, nyeregalátét, heveder.

-Kantár, zabla, esetleg a kör"gumi", ami megakadályozza, hogy becsípődjön a ló szája a zablánál.

-szügyelő, martingál, kikötőszár.

-kötőfék, vezetőszár.

Istálló felsz.:


-etetővödör

-itató

-esetleg kikötőkarika.

-nyeregtartó..


Ja és trágyaszedő. Biztos kihagytam valamit. :D Féregtelenítés, oltások fél évente,körmölés havonta.


Egy nap Reggel felkelsz, megeteted, kiengeded a legelőre, később lelovagolod, kipucolod a boxât. Szalmát cserélsz, havonta teljes fertőtlenítés. Este pedig megint eteted, esetleg futószârazod, stb...


+Állatorvosi költségek, ami lehet 500.000ft is. Ezek az alap dolgok. A shetlandit kinövöd, szóval magyar félvér, kisbéri félvér.

2012. júl. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!