Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy shagya arabnak mekkora...

Egy shagya arabnak mekkora kantár kell? És kötőfék?

Figyelt kérdés
2012. júl. 22. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Méretétől függ, cob vagy full.
2012. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában COB-os elég. Nálunk két shagya van van egy kisebb, meg egy nagyobb termetű és mindkettőnek cob-os a kötőféke.
2012. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kötőfékből szinte biztos, hogy jó a cob-os. Fullosat akkor érdemes venni, ha nem csatosat veszel hanem húzósat, mert az bármilyen kicsire összehúzhatod, de az orr részénél akkor is kellően tág marad és ha hosszabb ideig van rajta, pl abba eszik, akkor nehezebben dörzsöli ki. Kantárból viszont előfordulhat, hogy fullos kell neki.
2012. júl. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kötőfékből tényleg COB-os. :) Kantárból mi FULL-osat veszünk, mert az a tapasztalat, hogy a cob-os kantár a legnagyobbra állítva épphogy neccesen jó, a fullos kantár viszont majdnem a legkisebbre állítva pont kényelmes. :)
2012. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
inkább cob
2012. júl. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziaa :)

szóval, nekem shagya pacim van, és most vásároltam eki cuccokat, úgyhogy most frissen le tudom írni :)

teháát, a kötőfék: COB méret tökéletes :) se kicsi, se nagy, se rövid, se hosszú, pont passzol :)

a kantár nem volt ilyen egyszerű... COB-osat vettem, a fülénél jó volt, meg az orrszíj is jól körbeért, de a pofaszíj.. Olyan rövid volt, hogy kicseréltük egy fullos kantár pofaszíjára.. az meg hosszú volt.. :S szóval lyukasztottunk a cobosba lukat, és így már tökéletes :)

reélem segítettem :)

2013. aug. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!