Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan hogy egy 4 éves...

Van olyan hogy egy 4 éves gyerek már tud galoppozni?

Figyelt kérdés
Láttam egy videót ahol egy 4 éves kislány futószáron galoppozott egy pónin, és nem kapaszkodott folyton! Ez hogy lehet? :O És ez normális hogy ilyen korban már ott tart?
2012. júl. 23. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem galoppozott csak vágtázott. Egyébként igen, elképzelhető , hogy már van annyira kifejlett az egyensúlya, hogy eljutott erre a szintre.
2012. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
oktatóként volt már dolgom elég sok négyévessel, és az a tapasztalat, hogy még a mozgáskoordinációjuk nem eléggé fejlett, illetve koncentrálni sem tudnak néhány percnél tovább egy huzamban. ettől persze még előfordulhat, hogy valaki ilyen szempontból "szerencsésebb", mint a többiek
2012. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem létezik ilyen,nem 4 éves akiről én írom,hanem 7,de még írni-olvasni nem tud rendesen (most megy majd suliba),de már 120cm-en ugrik a nagy lóval! :))
2012. júl. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is nagyon kicsi korom óta lovagoltam.. állítólag vágtáztam is 4-5 évesen.. :D

Szal. nem lehetetlen (persze saját lóról vlt szó)

2012. júl. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mongolok pl. simán. Szinte már a lovon születnek.
2012. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha lovascsaládba született, akkor előfordulhat(meg amúgy is). Oktatóm azt szokta mondani, hogyha már a suli megy neki (elkezdte az első osztályt), utána érdemes elgondolkozni a lovagláson. Pontosan azért mert nem tudnak huzamosabb ideig figyelni. És azt is hallottam, hogy túl korán nem érdemes erőltetni, mert még a csontok fejlődésben vannak és deformálódhatnak.
2012. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én láttam már,hogy kb. 5-6 évesen már futószár nélkül mennek, netán vágtáznak is a gyerekek.
2012. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!