Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás kötőfékkel vagy anélkül?

Lovaglás kötőfékkel vagy anélkül?

Figyelt kérdés
Van egy szürke Magyar félvér lovam. Kanca. De nagyon erős a szája és én most csikó zablát használok hozzá de nem nagyon tudom vele fogni, rohan. Szeretnénk megtanulni ezt a kötőfékkel vagy kötőfék nélküli lovaglást. De így, hogyan tudnám?
2012. júl. 23. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Fel kell építeni az egészet.

De kemény szájra ha ultra puha kezed van ajánlom a hackmore-t.

2012. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is csinálj sok idomító gyakorlatot. A másik, hogy nem úgy megy ez, hogy felteszem a kötőféket azt megyek. Ezt fel kell építeni, meg kell alapozni, pl parellizéssel. Van jó pár ezzel foglalkozó oldal én ajánlom Csontó Zoltánt és Mészáros Gyulát (mgy).
2012. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy szoros kapcsolatot kell kiépítened vele,ha valaki megtudja csinálni egy galoppról lehozott idegbeteg lóval hogy semmi nincs a pacin és úgy ugranak,vágtáznak akkor neked is sikerülhet.

Nézelődj és csinált meg a parelli 7 játékot,ha az sikerül,akkor már csak finomítani kell.Ha van valami kérdésed,írj privátot! :)

Sok sikert!

2012. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Földről kezdjük az idomítást. A háti munka problémái is sok esetben megoldhatóak földről. :)

Finom szájat pedig úgy fogsz tudni neki csinálni, ha finom kézzel lovagolod.

2012. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem csináltam semmiféle 7 játékot, csatlakozást és ehhez hasonlókat. (Félreértés ne essék én nem vetem meg őket, ezt azt át is vettem tőlük) Idomítással kell kezdeni és a lovat nem szárral fogjuk meg, hanem testsúllyal csizmával és derékkal. Egy éve lovagoltam be a lovat és ügetésből és vágtából is tudok csinálni azonnali állj-t szár nélkül. Ma odadobott szárral kezdtem a lovaglást csak csizmával, derékkal és testsúllyal lovagoltam. Így csináltunk mindenféle lovardai alakzatot és cavalettiztünk is, pedig most először csináltam vele odadobott szárral. A lovat arra kell szoktatni, hogy ne csak a szárra várjon, hanem a többi segítségre is reagáljon. Persze, ha te a parellizést és hasonlókat szereted, akkor azzal kezd. De anélkül is megy, jó példa rá az én lovam. Igaz nem kötőfékkel lovagoltam, de minden csak tanítás kérdése. Ha eddig keményebb zablával lovagoltad és most a csikózablával nem tudod megfogni és nem is érzel javulást, akkor szerintem rakd vissza a durvább zablát és azzal kezd neki megtanítani a többi segítséget és ha már azokat ismeri, akkor tudsz zablát cserélni.
2012. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!