Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rajtengedély vizsga / Díjugrat...

Rajtengedély vizsga / Díjugratás. Pályamegjegyzés. (? )

Figyelt kérdés
Egyszerűen ha otthon a saját kis pályánkon raknak egy 8akadályos pályát valamiért izgulok és sokáig tart megjegyezni.. visszakérdezek 20x edzőm már nagyon nem bírja.. ötlet? tipp, hohy hogyan jegyezhetném meg? Nagyon félek.. most megyek egy hétmulva rajtenegdély vizsgára is, és nemtudom mit csináljak.. segítsetek!

#lovaglás #félelem #díjugratás #rajtenegdély vizsga #pályamegjegyzés #b1/b
2012. júl. 23. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy pályabejárás. Van mondjuk 10-15 perc ez idő alatt be lehet sétálni a pályát, akár többször is. Mindig menj az íveken, menj azon a vonalon, ahogy a lóval is mennél, jegyezd meg a fordulókat, esetleg hol tudsz levágni. Menj körbe többször is ez segít, hogy megmaradjon, meg ha nem az első pár ember közt vagy, akkor láthatod mások lovaglását is ebből is tanulod a pályát.

Emellett csinálj otthon memória javító teszteket, gyakorlatokat.

2012. júl. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy megjegyezni, hogy milyen színű és típusú az akadály. Pl. sárga meredek után egy piros oxer. Állj meg a pálya közepén ha már nagyjából tudod a pályát és mutogasd végig az akadályokat melyik után mi jön. Ne ess pánikba, ha hirtelen nem jut eszedbe. Kicsit megerőlteted az agyad eszedbe fog jutni és el se fogod felejteni.
2012. júl. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem is van ilyen próblémám. Én igyekszem minnél többször végig menni a szememmel a pályán és én is a szinét nézem még , és persze a versenyen vannak számok .
2012. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket, tudom, hogy van pályabejárás meg számok az akadályok előtt de mégis félek.. nem hiszem, hogy a számokat kéne keresgetnem amikor időre megy minden..félek, hogy eltévesztem majd és akkor megint jöhetek következő alkalommal.. szeretnék túl lenni rajta minnél hamarabb :/
2012. júl. 26. 14:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szabad elizgulni. Feltételezem, hogy nem csak rajtengedélyen mennél, hanem más versenyeken is. Ott is így rá fogsz parázni? Nem kell, csak nézni kell a többieket és nagyon oda kell figyelned a pálya bejáráson. Ennyi az egész, erre kell koncentrálni.
2012. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!