Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kinek lehet húzni sarkantyút?...

Kinek lehet húzni sarkantyút? Mármint ha lovardában egy kemény oldalú lovat lovagolsz? Ki tud bánni a sarkantyúval?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sarkantyút vagy bökőt csak olyan stabil lábú lovas vegyen fel, akinek nem mozog ide-oda a lába és tud vele bánni. Finom jelzéseket adunk vele a lónak, nem belevágunk az oldalába. Kezdő lovasnak semmiképp sem szabad sarkantyút adni a lábára, többet árt vele, mint használ... Kemény oldalú lovakhoz jól jöhet, de nem mindegyiknél használ, van amelyik ló rúg a sarkantyúra.
2012. júl. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak érdekelt. :) Én még soha nem használtam sarkantyút, kipróbálnám egy erős oldalú lovon, persze nem úgy, mint pl. a háborúbam meg filmekben, hogy belevágják az oldalukba, aztán menj előre.. A mi lovardánkban senki sem használ sarkantyút.. Csak 2 ló van, akiknek nagyon kemény az oldaluk, akármit csinálhatnék, nem reagálna rá.. :D
2012. júl. 26. 11:06
 3/10 A kérdező kommentje:
Amúgy persze, kezdő lovasnak nem szabad adni, mert azt sem tudja mit csináljon. Alapból is ők rugdossák a lovakat, ha nem megy.. (Volt mâr olyan, és fájt nézni.. :S )
2012. júl. 26. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
én gyermek ügyességibe indultam, minden lovasnak az oktató adott sarkantyút, mikor a ló nem indult el velem azonnal vágtába, akkor azt mondta, hogy vágjam bele az oldalába a lában
2012. júl. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

# 4

Ha még mindig az az oktatód válts sürgősen... az ilyen nem oktató. Vágd bele az oldalába a sarkantyút persze, aztán majd úgy eltompul a ló hogy csak lesel...

2012. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog , hogy eltompul, de hát fel is sérti a bőrrét. Sok elrontott ló van és pont az ilyen esetek miatt.


Fentebb jól írják, csak olyannak ajánlott , aki tudja is használni.

2012. júl. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem :)
2012. júl. 26. 20:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Az érzékelő receptorok nincsenek kiölve a kemény oldalú lóból sem. Korrekt idomítással sokat lehet finomítani rajta, hosszú pálcával, sarkantyúval. De javítani csak olyan lovas tud ezekkel az eszközökkel, aki nagyon tudja mikor, hogyan, és mennyit.
2012. júl. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Én soha nem használnék sarkantyút.Szerintem kínzóeszköz.
2014. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De ha te szeretnél használj.És tényleg csak tapasztalt lovasoknak ajánlott.
2014. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!