Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most ebben mi a "kivetni...

Most ebben mi a "kivetni való"? Miért rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Feltettem egy kérdést mi szerint a lényeg az, hogy :

Egy bácsival egy faluba lakunk. Évek óta járok oda a lovakhoz. És kedvencemet is már rég óta ismerem, szeretnék egy papírt róla, hogy van valamennyi közöm a lóhoz ugyanis csak én foglalkozok vele és én lovagolom. Fizetnék havonta neki egy x összeget, amennyibe alattam lesérül annak költségét nyílvánvaóan nem a bácsira hárítom rá mikor ott a hibás én leszek nem a bácsi. Szóval egy feles lótartási papírt vagy valamit írni róla. Hiszen nem fogom elvinni, ott marad. Ugyanúgy én fogom lovagolni és foglalkozni vele, nem akarok mást.


2012. júl. 26. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

" szeretnék egy papírt róla, hogy van valamennyi közöm a lóhoz "

Na ez a rossz ötlet.

Ugyanis ez úgy hangzik,hogy írjatok papírt amiben le van írva hogy a ló valamilyen szinten a tied.

Ha azt akarod hogy legyen papír arról,hogy gondoskodsz a lóról,akkor tessék a bácsitól megvenni a lovat,és utána bérleti díjat fizetni a tartása miatt..

2012. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A felestartásnál egy szinten "enyém" is a ló.

Hidd el megvenném ha tehetném..

2012. júl. 26. 12:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Én még mindíg nem értem miért olyan fontos egy papír? Nem attól fogod magadénak érezni...
2012. júl. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Felestartással könnyen megütheted a bokádat, ha nem jó emberrel párosulsz. Inkább vedd meg és teljesen a tied lesz. Aztán oda viszed, meg azt csinálsz vele, amit akarsz. Ráadásul egy jólmegírt felestartási szerződéshez nem árt egy jó ügyvéd sem, ami nem olcsó.
2012. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Közös lónak túros a háta.

Semmilyen szinten sem lesz a tiéd a ló a felestartással sem, csak akkor már papíron is használhatod a bácsi lovát, ennyi.

Inkább hagyd, járj el továbbra is úgy ahogy eddig, és ha majd lesz pénzed, vedd meg.

2012. júl. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól írjátok meg azt a feles tartási szerződést, ügyvéddel. Szerintem ha a bácsi papír nélkül is megengedi, hogy rendszeresen foglalkozz a lóval, ne írjatok papírt, mert minek. Minek szeretnél egyáltalán papírt? Mert úgy tisztább, vagy mert attól tartasz, hogy különben eladja a lovat?
2012. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz félig a tied sajnos. :/ A ló ér (nem tudom pontosan) 200.000Ft-ot, kb, és ahhoz, hogy félig a tied legyen, ki kell fizetned a 100.000 Ft-ot. és pluszba a felestartást. :|
2012. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért akarsz még pluszba fizetni, amikor ingyen is lovagolhatod. Sokaknak ez az álma. Amit ki tudnál fizetni érte, azt inkább rakd félre. Jó lesz az még valamire.
2012. júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a bácsit, hogy részletre megvehetnéd-e, akkor mondjuk kifizetsz pl. havi 20-at, és egy év után a tied, lepapírozzátok, de utána is ott tartod ugyanilyen összegért.
2012. júl. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!