Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az ugye nem számít belovaglásn...

Az ugye nem számít belovaglásnak, ha a ló lépésben meg ügetésben el tűri az embert a hátán?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Hát én szinte csak lépésben szoktam vele közlekedni, ha biztonságosan magán tart, nem bakol, nem ugrándozik, akkor csak belovaglás.
2012. júl. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Alapszínű belovaglásnak az számít, ha a ló minden jármódban, minden szituációban kiegyensúlyozottan, nyugodtan, határozottan megállja a helyét, engedelmeskedik minden utasításodra, stb. Az hogy "lépésben meg ügetésben eltűr a hátán", az nem számít belovagolt lónak.
2012. júl. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem, az ilyen csak megtűri az embert a hátán. A jól belovagolt ló tud alap díjlovas elemeket, pl. ugrásváltás, vállat be/ki, farat be/ki, stb. A belovaglás során nagyon fontos az idomítómunka.
2012. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Alátámasztom az előző két válaszolót.
2012. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A rajtengedélyvizsga feladatok díjlovaglásban való elsajátítása számít egy lónál. Arra mondjuk, hogy belovagolt ló.
2012. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Nem mindenki akar versenyezni, sokan csak hobbi vagy egyéb céllal tartanak lovat..

Ettől függetlenül, amit írtál, azok csak a belovaglás első lépései.

2012. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Attól függetlenül még, hogy egy lovat csak hobbira akarnak belovagolni, szerintem ugyanúgy jól idomítottnak kell lennie...

2012. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti-.- Nem azt mondták, hogy versenyeznie kell, hanem hogy azt kell tudnia, amit a REV-en kérnek....
2012. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy azt kell tudnia a lónak, mint amit a rajtengedély vizsgán kérnek. Onnantól belovagolt a ló. Nem mondtam, hogy ezt nem lehet fokozni, de ezt még egy hobbilónak is illene tudni, hiszen nem olyan hűű de bonyolult feladatokról van szó. A kiképzés az kb. 8 hónapot vesz igénybe, lótól függően..
2012. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ugyan, tudok olyan helyeket, ahol lovagoltatnak bármiféle RAV nélkül, valamint személyeket saját hobbi lóval. Nekik semmi szükségük ilyesmire, attól még megbízható, gyerekek által is lovagolható lovaik vannak.

És mielőtt jönne a váasz, megelőzöm: nem szoktak balesetek előforulni.

A kérdésre a válaszom továbbra is az: ez még csak a belovaglás kezdete.

2012. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!