Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lónak nem ártalmas, ha...

A lónak nem ártalmas, ha vágtából kell hirtelen megállnia? Mosta westernre gondolok

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
De. Mint ahogy futásnál tapasztalod, a hirtelen megállások bizony eléggé megterhelik a lábat, izületeket, méghozzá azért, mert a mozgás erő hirtelen ráterhelődik a csontvázra és annak kell elnyelnie. Temrészetesen nincs baj, hogyha párszor megtörténik, de lehetőség szerint azért fokozatosan kell megállni. Amennyiben a slidingra gondolsz, amikor csúszva áll meg, ott az előbbinél jobb a helyzet (valójában ha már annyira hirtelen akarsz megállni, akkor célszerű ezt választani, márha éppen nincs rajta olyan patkó, ami ezt akadályozza), mivel a hátsó láb elvileg csúszik, az elsővel pedig lép, ezért értelemszerűen az első lábak már nincsenek is terhelve, míg a hátsó lábaknál a mozgási energia is fokozatosan nyelődik el amíg csúszik. Persze ezt viszont tanulni kell a lónak, lovasnak, így kicsit macerásabb, mint az elős helyzet.
2012. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha szépen csúszik, nem akad meg a lába, akkor nem gáz. De azért ezeket elég hosszú idomítás, edzések, a bemutató előtt korrekt bemelegítés előzi meg.

Ugratásnál jóval nagyobb terhelés van az első lábakon..

2012. júl. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nagyon ártalmas a ló lábának HA:

-nincs betanítva

-nincs patkolva

-nincs bemelegítve

-nincs a pálya agyaggal összeállítva és utána 5-10 cm homok nincs


a ló lába érzéken főleg ha egy kemény szilárd úton állsz meg akkor nagy bajt tehetsz a ló lábában pl.:

-sántulás

-inak elszakadása

-a hátsó lábak végleges tönkre tétele más néven nem nagyon lehet többet ráülni


fontos hogy :

-csúszópatkóval legyen patkolva a hátsó lába

-agyag legyen a pálya alatt 10 cm re a homok alatt

-a testsúlyodat hátra helyezd


kérdezz meg egy profit én ezt tudom... remélem segítettem...de ha bedagad a ló lába hívj orvost nem lehet tudni hogy csak meghúzta vagy súlyosabb de ha meghúzza az úgy 3-4 nap alatt elmúlik lemegy a duzzanat és ráülhetsz újból...

2012. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a sliding patkó nem létfontosságú hozzá,csak sokkal jobban csúszik vele,szóval szerintem baja nem lesz a lábának ha nem az van rajta,viszont a homokos pálya tényleg elengedhetetlen.
2015. máj. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!