Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kengyellel miért nem megy a...

Kengyellel miért nem megy a vágta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eddig 4X vágtáztam, ebből 3X nyeregben, kengyellel, és egyszer voltizshevederrel. Utóbbinál szépen ki tudtam ülni a vágtát, de nyeregben csak pattogok. Miért nem megy? :/

16/L


2012. júl. 28. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell! Majd menni fog az csak legyél kitartó, és járj rendszeresen lovagolni! :)
2012. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azért nem megy mert 3-4 vágta nem sok. Elsőre nem tudom miért vár mindenki csodát, majd gyakorlással belejössz.De az a lényege a dolognak , hogy ne húzd fel a térded, lazítsd el a derekad, kövesd a ló ritmusát, nyomd le a sarkad és szorítsd a térdeddel a térdtámaszt.És az sem árt ha közben lenyomod a sarkad és befele fordítod a lábfejed.
2012. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem ma volt az első vágtám az oktatómnál (lovastáborban vágtáztam! :D ) ! És nagyon jó volt! Ki kellett könnyítenem, de először ültem a nyeregben, az is jól ment. :) Nem mindegyik lónak kényelmes a vágtája! Pl. én egy arab lovon lovagoltam múltkor, és úgy pattogtam, mint a fene. :D Milyen lovon lovagolsz? :) 12/L :))
2012. júl. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is táborban voltam, utolsó! :D Nem tudom, milyen fajta ló, csak annyit, hogy melegvérű, és kb 170- 175 centi a marja. Nem vártam csodát, csak furcsa volt, hogy miután voltizshevederrel könnyen ment, utána nyereggel nem annyira. :)
2012. júl. 28. 20:45
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyébként ő az. :)

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 28. 20:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem magyar félvér lehet.. :D Nem biztos, de biztos , hogy magyar. :) Hát furcsa is lehetett voltizsból nyeregbe! Voltizsban valamennyire kapaszkodsz is a fogantyúba, ettől a fenekeden maradsz. Majd vágtában, ha futószárral mész, akkor semmi másra ne figyelj, csak az ülésedre. Dőlj hátra a nyeregben, és ne kapaszkodj a szârba, hanem a térdeddel nagyon szorítsd a térdtámaszt!! Aztán ha mâr megy, hajtsd is a lovat a derekaddal! Ezt az oktatód majd el is magyarázza! :) Ha pattogsz a lovon, akkor fogd a nyerget, úgy 100%, hogy nem fogsz pattogni! 3-4 alkalommal még fogd a nyerget, aztán ha jól megy a hajtás, és letudsz ülni kapaszkodás nélkül a nyeregbe, akkor fogd a szárat, de semmi esetben se kapaszkodj belé!!
2012. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak futószáron vágtáztam, és csak az első kápát fogtam, azt viszont mindig. Köszi a választ mindenkinek! :)
2012. júl. 28. 21:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért csúszik ki a lábad a kengyelből, mert vágta közben akaratlanul egy picit felhúzod a térded. De nem kell megijedni, ez sok lovasnál előfordul, sok gyakorlással, kengyel nélküli lovaglással kijavítható.
2012. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérd meg az oktatót, hogy kengyel nélkül, de nyeregben vágtázz aztán majd ez szépen kialakul.
2012. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

azért mert nem nyomod le a sarkad:)nálam is hiba és ezt kengyel nélküli lovaglással nem lehet kijavítani...-.-

arra figyelj hogy a térded ne húzd fel, dőlj egy kicsit hátra, a csípőd legyen laza és erősen nyomd le a sarkad!

2012. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!