Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, hogy engedelmesked...

Mit tegyek, hogy engedelmeskedjen nekem?

Figyelt kérdés
A lovardámból az összes ló szépen megy alattam, de van egy ló 16 éves magyar-sportló. Amikor irányítani szeretném pl balra akarom, hogy menjen húzom kicsit a szárt vagy húzhatom nagyon is makrancoskódik nem akar engedelmeskedni. Vágtából alig lehet leállítani és ügetésbe nagyon nehéz beúgratni.Amikor lovagolok rajta állandoan ráncigálja a fejét és lehajtja vagy ágaskodik.Mit tehetnék vele, hogy engedelmeskedjen? Legyek vele türelmes vagy üsem? esetleg ordíbáljak rá? Mit tehetnék?és mit tegyek, hogy ne ráncigálja állandoan a fejét?A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

2012. júl. 28. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Eleve milyen hely az ahol nem megfelelő tudású lovat adnak alád? Szerintem ez nem a te hibád inkább az oktatódé. Nameg mi az hogy egy iskolaló ágaskodik?? Csak úgy alád adnak egy ilyen viselkedésű lovat és hagyják hogy elszenvedj vele a pályán? Ez elég balesetveszélyes a többi pályán lovaglóra is ha te nem tudod kontrolálni a lovat. Beszélj inkább az oktatóddal hogy te nem tudod még ellovagolni ezt a lovat, és ahelyett hogy felrak egy ilyen lóra TANÍTSON lovagolni. Esetleg futószáron próbálj több gyakorlatot szerezni, hátha úgy jobban odafigyelnek rád.
2012. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem se nekem való ló de hátha kapok másat :D
2012. júl. 28. 18:27
 3/11 x) ***** válasza:
92%
Nekem már a "Legyek vele türelmes vagy üsem? esetleg ordíbáljak rá" résznél lejött hogy ahol lovagolsz az egy sz@r hely. Mégis milyen oktató az aki nem tanít meg tisztelni a lovat és megérteni a jelzéseit?! Ha egy ló ágaskodik alattad az nem az oktató és nem is feltétlenül a ló hibája. A tiéd. Ha más alatt nem csinálja akkor veled van a baj. Ennek a lónak annyira lenne csak szüksége hogy valaki végre lóként bánjon vele. Sok futószáras és szabadidomító munka kellene csak neki, és amelyik lovardában ezt nem tudják neki megadni, az egy sz@r hely. (már elnézést)
2012. júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Keress egy normális lovardát! Ennyi a véleményem. :)
2012. júl. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez , hogy rángatja a fejét, ágaskodik, nem ugrik be vágtába tipikus lovaglási, idomítási hiba. Meg ez , hogy nem tudod letenni ügetésbe, szintén idomítottsági szempontból problémás. Nem kell azt ütni meg ordibálni sem kell vele, elég ha rendesen van lovagolva. Először is ha lendületesen megy előre ,nem fogja rángatni a fejét. Minden edzést mélyre lovaglással kezdj és érd el nála a lendületességet. A melegítés során csinálj vele alapvető patanyomfigurákat, és sok átmenetet. Zárjon a csizma és ha már valamennyire feligazodott a tarkója (amennyire az adottságai engedik),akkor kezd el megtartani a szárakat , hogy tolódjon össze, dolgozzon a hátulja, így nem fogja lehajtani a fejét sem. Ha fordítod ,a külső szárat húzd rá a nyakélére és zárd le a vállát. Semmikép ne a belső szárat húzzad, azzal csak állítani kell. Vágta -ügetés átmenetnél csinálj félfelvételeket és, akkor nem fog vinni. A beugratásra meg készítsd jól elő, mert különben csak belerohan vagy elgurul. Körön emeld be,belső állításból, félfelvétel, belső csizma hevederen hajlít/átléptet és ha ez megvan a külsőt felhúzod és elvileg már vágtázik is. Amikor meg ágaskodik csak előre lovagold.
2012. júl. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Az oktatódnak kéne mondania mit csinálj. Azért oktató, hogy megtanítsa mit csinálj ilyen helyzetben.
2012. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2012. júl. 28. 22:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Irányításhoz kell a megfelelő csizmasegítség is. A szárat vedd fokozatosan rövidebbre amikor nem akar elfordul. Gyorsan kell cselekedni.

A fejrángatás lehet azért is mert rángatod a száját akár véletlenül is. Vagy lehet, hogy nem te, de az előtted lévő legtöbb lovas igen és hozzászokott, hogy így védekezzen. Csapd az oldalához a csizmádat amikor elkezdi. Először finomabban, majd lehet fokozatosan durvábban is. Nem az a lényeg, hogy fájjon neki, csak figyelmeztetés legyen. Később ebből kialakulhat a bakkolás is.

Elindítani ügetésbe pedig úgy, hogy elöl megtart a szár és csizmával indítod. Esetleg még hosszú pálcával is rásegíthetsz. Előtte viszont kérdezd meg, hogy tűri-e.

2012. aug. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
El kell érned hogy kicsit féljen de egyben tiszteljen. Nemtudom mennyire vagy rodeós típus, én egy 4 éves arab-sportpóni mént lovagoltam... -_-" jobb volt mint egy vikaviadal :DDD hát ha a faltól nemtudod elvenni akkor próbáld meg úgy hogy pálca külsőkézbe, külsőcsizmád nomd egy kicsit a heveder mögé és úgy húzd egy picit a belső szárat így: enged-húz-enged-húz-enged-húz-enged-húz. így ha még mindig nem kanyarodik akkor csípd meg a vállát. Ágaskodik: előrdedőlsz engedsz a száron és ha leért akkor a farára vágsz. addig csinálod egyre erősebben míg meg nem adja magát ( nem a legnőiesebb megoldás de úgylátszik kijár neki ) Vágtába ugratásnál ugye külsőszár tart, belső enged, belső csizmi hevederen külső heveder mödött nyom és közben tanügetés ( próbáld meg rövidfal elött, a kanyarban beugratni hogy húzza magát ) ha nem megy akkor a szárat a külső kezedbe veszed és a belső kézzel a csizmád mögé csapsz. Így tudni fogja hogy mire való a sarkad. Ha nem tudod felvenni ügetésbe akkor nincs más választás: hátradőlsz, sarkad lefeszíted és reszeled a száját: jobb-ball-jobb-bal-jobb-bal húzogatod. Meg fog állni. ezen kívül találj ki valamit mondjuk : Hééééj! változtasd meg a hanod és méjjen szólítsd meg mondjuk xy HÉÉÉÉJ!
2013. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ez végsőséges rész, ha a többi ló jól megy akkor ezzel a lóval van baj. Tudom hogy ez a pálcázás nem a legjobb, de rá fog jönni hogy vagy csinálja amit te akarsz, vagy fájni fog. tisztelni fog és nem fog többet kiszúrni veled. Egyébként egy ilyen helyen nyilván nem fogan szabadidomítgatni meg parellizni úgyhogy mard ez. Nyilván rájött hogyha kicsesz veled akk nem kell dolgoznia. Ezt nem lehet megoldani azzal hogy : tisztelem a lovaaaat, kedves társam kérlek csinááááld ezt! - egyszerűen rosszul nevelték...
2013. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!