Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért akar a lovam olyan...

Miért akar a lovam olyan erőszakosan legelni?

Figyelt kérdés
Nem érdekli, hogy kantár, kötőfék, vagy mi van rajta, folyamatosan húz oda a fűhöz erőszakosan... Ahol füvet lát, neki oda kell menni, nem érdekli semmi... Persze el tudom húzni meg minden, de jön két lépést és újból csinálja. És igazából mindegy is lenne, ha muszáj 2 másodpercenként is el tudom húzni, de elszomorító, hogy... Ez számomra tiszteletlenség, és az, hogy helyettem a kaját választja, a hátam mögött lévő biztonság mellől Ő kitér, és csak a fű érdekli. Ezt miért csinálja? Sokat legel, van legelője és én is szoktam legeltetni, de szeretnék vele úgy hosszú száron sétálni, hogy nem ráncibál ide-oda, ha pedig füvön vagyunk akkor is tudja, hogyha én megyek, akkor neki is jönni kell, és akkor nincs legelés! Ezt hogyan lehet neki megtanítani? Előre is köszöntem. :) :S
2012. júl. 29. 00:49
 1/5 anonim válasza:
nem vagyok nagy "lószakértő" de lehet hogy csak éhes.xd és csak a füvet szeretnixd válogatós:oxd
2012. júl. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
rá lett szoktatva, hogy legelhet, ilyen egyszerű
2012. júl. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én pálcával csaptam a hasa alá. Persze finoman jelzésképpen és mondtam neki, hogy "nem". Később elég volt a hang. Mindenképpen legyél következetes. Nekem füves pályám van, de a ló tudja, hogy ha rajta ülök nem legelhet. Azt is tudja, ha vége az edzésnek téphet pár falatot. Én nem szeretem száron legeltetni, pont az ilyenek miatt, mert az enyém is bele tud lendülni és akkor csak a veszekedés van vele, hogy otthagyja.

Még amikor vezeted úgy is csinálhatod, hogy párhuzamosan mész a válla mellet és amikor megállna vagy nem akar tovább menni, akkor a bal kezedben lévő pálcával (érdemes hosszúval) oldalba tudod csapni könnyedén. Ehhez is társíthatsz valami hangot.

2012. júl. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi úgy szoktunk le az ilyenről, hogy ha lehajolt, akkor felrántottam a fejét és rászóltam, hogy nem, meg olyan rövid szárat fogtam hogy esélye se legyen lehajolni, és mindig rászóltam, aztán ha mégis sikerült lerántania akkor kicsit meglegyintettem, hogy nem szabad. Ezt végig kellett játszani pár alkalommal, most már tudja, hogy akkor legelhet, ha én engedem.

Amúgy igen tiszteletlenség, mert mindig rá lett hagyva hogy ő legelhet.

2012. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 29. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!