Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ínvédőt mikor kell a lóra...

Ínvédőt mikor kell a lóra tenni? És ha csak terepen megyünk, akkor is kell?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez lótol is függ. Van amelyikre feltétlenül kell mert összeüti a lábait, vagy gyengék az inai stb. Ugráshoz, pályamunkákhoz szokták használni, én terepre sose raktam fel.
2012. júl. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát, az én lovamnak egészségesek, erősek a lábai, de ugrómunkához, és a military-s terepekhez mindig fölteszem. Viszont ne tedd nagyon sokszor a lábára, mert én azt hallottam, hogy ellustul, ha mindig rajta van az ínvédő. Vagy nem ellustul, hanem gyengébb lesz a lába, vagy valahogy így.

Javítsatok ki kérlek, mert nem tudtam az utolsó mondatokat normálisan megfogalmazni... :P

2012. júl. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ezért rakom rá csak pályamunkákhoz, ugratáshoz hogy ne gyengüljenek a lábai, sztem egy laza terepre fölösleges is...
2012. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
elvileg ellustul, gyakorlatilag nekem mindig a lovamon van az ínvédő
2012. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha rajta az ínvédő valamivel merevebb az eleje, nem dobálja úgy ki. Díjlovas versenyeken nem is szabad rajta lennie, mert befolyásolja a lábak mozgását. Ezért is van a díjlovakon inkább fásli. De ez , hogy ellustul a lába (merevebb lesz ) nem állja meg a helyét. Ha rajta a lábán tény is való , hogy levesz a mozgás értékéből, de ha leveszem róla ,akkor szépen dobálja ki az elejét, szóval én ezzel nem értek 1-et. Szükséges a használata: Csámpás lovaknál,ugráshoz, és ha a terepviszonyok olyanok akkor terepre is.
2012. júl. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy hallottam, hogy elgyengülnek az inak. Amikor csikókon lovagoltunk, volt amelyiknek az edző felrakta bemelegítéshez az ínvédőt, de a munka többi részéhez levette. Terepre szerintem akkor nem kell, hogyha már ismerős helyen mész és előreláthatólag nem akadályoz majd titeket semmi.

Valaki írta, hogy az ínvédő visszavesz a lábak mozgásából, de ha le van véve, akkor úgyanúgy dobálja ki, ezért nem lustul el a lába szerinte. Én nem is erre értem, hanem, hogy az ín nem bírja a megterhelést egy idő után ínvédő nélkül. Hamarabb lesérülhet. Legalábbis én így hallottam.

2012. júl. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: Én írtam ezt. De ha belegondolsz attól is lesérülhet ha esetleg nincsen rajta mikor szükséges lenne. Mind a két részről lehet vele rosszat tenni ha így vesszük.
2012. júl. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ártani nem fog neki, én ugráshoz és terepre szoktam. :) Hogyha felveri a kavicsot vagy valami akkor ne az inát üsse meg.
2012. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!