Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy jó lábra...

Mit csináljak, hogy jó lábra vágtázzon?

Figyelt kérdés
A lovam, mikor futtatom a körkarámban (nem lovaglok még rajta) bal kézen egyszerűen nem akar helyes lábra vágtázni! Mit tehetnék, hogy jó lábra ugorjon be?

2012. júl. 29. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
mikor velem is ez volt, én megállítottam akárhányszor rossz lábra ugrott be, és ha véletlenül jó lábra ugrott be, akkor megdicsértem, így rájött, hogy körön melyik lábra vágtázzon
2012. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy 100-ból max 1x ugrik be jó lábra... Az edzés első fele szépen elmegy, aztán már mást nem is bírok csinálni, mert a sok próbálkozástól teljesen kifárad...
2012. júl. 29. 10:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt a probléma egy ismerősöm lovával, csak ő nyereg alatt sem tudta beugratni. Hívtak állatorvost és kiderült hogy valami nem oké a bal vállával és azért nem ugrik be. Ha a te lovad sem ugrik be nyereg alatt sem, lehet hogy hasonló jellegű a probléma...
2012. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vagy nem szokta meg, hogy mind a két lábra vágtázzon
2012. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha futószár és minden lekötés nélkül csak hajtod egy ostorral nem biztos , hogy jó lábra fog beugrani.Jó lenne tudni , hány éves a ló. Mert ha fiatal , akkor futószáron kéne megtanítani neki úgy , hogy enyhén le van kötve.Ahhoz , hogy tudjon jól vágtázni, elengedhetetlen , hogy tökéletes legyen az ügetése. Ha elég ütemes , csak akkor lehet tanítani a vágtát.Szóval a nagy kérdés az , hogy csikóról vagy egy idősebb lóról van -e szó.
2012. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én futószáron úgy tanítottam meg a lovamnak a helyes vágtát, hogy amikor rossz lábra ugrott be akkor megrántottam a futószárat befelé, hogy kiessen az egyensúlyából, majd felvettem ügetésbe és újbóli beugratás közben egy kicsit befelé húztam a futószárat. Ha rossz lábra vágtázik mindig azonnal állítsd meg.
2012. júl. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4 éves lesz, még nincs belovagolva.
2012. júl. 29. 22:11
 8/8 anonim ***** válasza:
akkor mindenféle kép futószár.
2012. júl. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!