Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csinálhatok a beesett...

Mit csinálhatok a beesett hátával?

Figyelt kérdés

Egy lónak hihetetlenül beesett háta van és szőrén nem is tudok vele csak lépésbe menni és egyébként se a legszebb látvány és nem tudom nem-e fáj neki?

Husi van rajta,csak a háta ilyen sajnos.

Mit tudok vele csinálni amitől ez elmúlik neki?


2012. júl. 30. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem fog elmúlni. Korai terheléstől, nagy súlytól teljesen beesett a háta, ezt már nem tudod neki visszahozni. Marvédőkkel lehet neki enyhíteni a nyeregnyomást, és egy állatorvos biztosan ki tudja deríteni, fáj-e neki vagy sem.
2012. júl. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire van beesve a háta...elviekben ez nem fáj nekik,láttam már nagyon ronda eseteket és nem éreztek semmi féle fájdalmat...azért mondom,hogy attól függ mennyire van neki beesve és hogy milyen alkató ló,mert nálunk loviban is volt egy paci,akinek elkezdett eléggé gyorsan besüllyedni a háta...a gyengébb hátú lovakra mi vagy western alátétet teszünk az angol alá,vagy a nagylovasban lehet kapni ezt a kisebb fajta alátétet( [link] ) ezt beteszed legalulra arra egy kicsit vastagabb nyeregalátét...nem olyan látványosan,de elkezdett a háta megint normálisba visszaállni,olyan mint előtte soha nem lesz,de ez is valami
2012. júl. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt javítani nem lehet. Akár fájhat is neki, mivel ez a túlterheléstől keletkezik általában.Ha alá is párnázod meg hasonlók, soha nem lesz tökéletes, mindig befogja ejteni a lovaglás során.
2012. júl. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem a saját lovam,kb. fél éve lovagolok rajta,de akkor legtöbbször csak én.

Köszönöm a válaszokat.

2012. júl. 30. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!