Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valóban ilyenek a 'nagy' lovasok?

Valóban ilyenek a 'nagy' lovasok?

Figyelt kérdés

Ma néztem az Olimpiai közvetítést a lovastusa-terep részét.

És le döbbentett hogy majdnem az összes lovas aki leesett a lováról (a Japán lovas kivételével mind!) miután felállt kisétált a pályáról és még a lova után sem nézett.. nem is érdekelte hogy mi van a lóval. Volt egy olyan hogy a ló elcsúszott lovassal a hátán, mind2-en felálltak a ló elindult a pálya vége felé a lovas pedig kisétált. Végül semmi bajuk nem lett a lovakat pedig megfogták a gondozók.


Nekem ez legfőképp azért furcsa mert nálunk házi versenyeken (igaz 100-150 fogat van+ a hátasok) ha bárki leesik ne adj' isten felborul a fogat azonnal minden segédhajtó, segítő rohan a pályára (szóval nem a nézők hanem azok akik értenek hozzá)..


Hát nem tudom.. nektek mi erről a véleményetek?



2012. júl. 30. 21:01
 1/7 Babilon12 válasza:

szerintem abban a situációban nem éppen az volt az első hogy a lóval mivan, ha fel állt és elsétált,

baromi nagyokat lehet esni, és ez eléggé meg viseli a lovasokat.

igaz ha én is le esnék rögtön a lovam után mennék, HA fel tudnék állni... mindenki másképp van. viszont vannak olyanok akik csak lovagolják a lovat és semmi érzelem nem köti őket a lóhóz.

2012. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én sajnos sok ilyen nagy versenyen látom hogyha bukik vagy bármi van akkor kb le se szar*ák a lovat. Ha jót ment akkor is max egy veregetés de az is csak néha.

Én ha lovagolok nekem a ló a fontos. Nem tudom biztos nagy a stressz meg minden de nekem is furi.

Egyébként melyik csatornán nézted?:D

2012. júl. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy lehet nem kicsiket esni.. több mint 10 éve van saját lovam..


Itt a link ahol néztem:

[link]

2012. júl. 30. 21:20
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem, ilyenek akik lóval dolgoznak. Tehát ne felejtsük el, hogy nekik ez munka, és minnél nagyobb pénzek forognak kockán, ez annál nagyobb mértékben megjelenik. Nyilván, ha az adott emberke a saját lován hobbiból lovagolna, akkor ő is menne a lova után. Tehát ez nem emberkérdés, ahogy te hiszed, hanem a körülményeké, a "húsdarálóban" bizony te is hamar megváltoznál.
2012. júl. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

utolsó hülyeséget mond. Nem attól függ , hogy mész a ló után , hogy bobizol-e vagy versenyzel. Annyira nagyra vannak állandóan vele , hogy ők csak hobiznak és nem ártanak a lónak, nem teszik tönkre versenyzéssel. Aha persze.... Láttam én már olyan hobis "lovast" , aki egyáltalán nem szerette a lovát és csak ártott neki a lovaglás alatt.Ugyanez megvan a versenyzésnél is , de az ellenkezője is. Szóval ha így vesszük hobista is lehet "húsdaráló" nem kell ahhoz versenyezni.


Kérdésedre a válasz: Az ilyen nagyszabású versenyeken vannak kijelölve direkt lóbefogó emberek, vagy ha nincsen a lovász megy utána. Most gondolj bele, hogy egy nap lovagol 3-4 lovat . Ha leesik az egyikről , az meg elrohan a több kilométeres tereppályán , nem fog utána futkározni,mert mire a következő lovaglásra kerülne a sor kifuthatná a lelkét és nem lenne ereje lovagolni. Azért itt súlyos pénzek vannak, nem egy háziversenyecskék ezek.Azt meg nem látod , hogy az istállóban nem nézi -e meg. Lehet lepontozni!

2012. júl. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én nem pontozok fel/le senkit.

Véleményekre voltam kíváncsi az meg van mindenkinek.

2012. júl. 31. 11:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez embertől is függ. Jómagam soha nem engedném meg magamnak, hogy csak úgy otthagyjam a lovat, meg se nézve, hogy nincs-e baja. Őszinte leszek, néha haragszom a lóra, amikor leesek, de ezt egy igazi lovasembernek félre kell tennie, és arra fókuszálnia, hogy még jobban összedolgozzon a lovával, és ilyen ne forduljon még egyszer elő, főleg nem ellenszegülésből fakadóan.
2012. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!