Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovakkal kapcsolatos munkák?

Lovakkal kapcsolatos munkák?

Figyelt kérdés

Lovakkal kapcsolatos munkát szeretnék.Melyik a legkeresetebb?melyik fizet a legtöbbet?Ezeket a munkákat találtam 1 honlapon(az állatorvost szándékosan kihagytam,mert nem lennék alkalmas állatorvosnak)

ügyvéd-lovakkal és mezőgazdasággal foglalkozó területen

aukcióvezető

értékbecslő

lószőrfonó-kiállításokra,bemutatókra

könyvelő-mezőgazdasági területen

pályaépítő/tervező

lovas magazinok-szerkeztő,újságíró,fotós,reklámszakember

lószállítás

lómasszázs

patkolókovács

lóápoló

lovardavezető

lószerszámkészítő

rendezvényszervező

versenybíró

hostess-versenyeken,rendezvényeken

lovasedző

zsoké

lovasoktató

nyeregkészítő

csikós

lótenyésztő



2012. júl. 31. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lovakkal foglalkozó ügyvédről még így konkrétan nem hallottam. Olyan ügyvédről igen, aki mellékesen lovazik, így néha ír lóval kapcsolatos szerződéseket stb. Ügyvédből kicsit túltermelés van, nem javaslom.

A lőszőrfonás jó móka, ha vannak kézművesi ambícióid, de megélni finoman szólva sem lehet belőle. Elviheted a cuccaidat népművészeti vásárokra eladni, vagy tarthatsz gyerekeknek lószőrfonó szakkört.

Pályaépítőből van pár brutál gazdag, de nem tudom, mennyire szeretnél életed hátralevő részében ugróakadályokat tervezni. (mert én semennyire)

Az újságírók nem milliomosok, de ha van kapcsolatod és el tudsz vele helyezkedni, lehet egy szórakoztató szakmád - amivel nem keresed magad agyon, de legalább jó móka. (fotós ugyanez)

Lószállítás: vegyél egy lószállítót és hirdesd magad, némi zsebpénzhez juthatsz általa.

Lómasszázs: saját lovaid gyúrogatására jó.

Kovács: az első jó ötlet! :) Kemény fizikai munka, de ha ügyes vagy, lehet vele keresni.

Lóápoló: felejtsd el...

Lovardavezető: a gyakorlatban ehhez nem végzettség kell, hanem kapcsolat vagy lóvé.

Lószerszámkészítő: jó szórakozás, amellyel olykor némi zsebpénzt is kereshetsz.

Rendezvényszervező: esetleg, de ehhez is kapcsolatok kellenek.

Versenybíró: túltermelés van, nem keresnek sokat, nem szereti őket a nép.

Hostess: éhbérért vigyoroghatsz egész nap, ráadásul alkalmi meló, felejtős.

Edző, oktató: esetleg szóba jöhet. Nuku szabadidő, nyista magánélet. Ha nagyon elhivatott vagy, vágj bele.

Zsoké: kislányok vágyálma. A kiválasztott kevesek hülyére keresik magukat, a többinek zsebpénzes hobbi.

Csikós: nem hiszem, hogy manapság túlontúl keresett szakma lenne. Ha van kapcsolatod, elmehetsz egy turisztikai lovardába karikás ostort pattogtatni és lovat fektetni, de csak turistaszezonban.

Tenyésztő: kapcsolat kell ahhoz, hogy el tudj vele helyezkedni, és egész embert igényel, akárcsak az edző/oktató. Ha nagyon elhivatott vagy, belevághatsz.


Következtetés: válassz egy jól fizető egyéb szakmát, és mellette hobbiból lovazz.

2012. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

tökéletesen egyetértek az előttem szólóval.

ha van pénzed, másba fektess, maradj meg hobbi szinten

a lovazás csak viszi a pénzt! kivétel nagyon ügyes kupeceknél és a tenyésztők 0,01 %-nál!

2012. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is szerettem volna de rá jöttem, hogy egyszerűbb ha tanulok egy rendes állásra és abból el lovazok.

Van egy lovam és így meg főleg tudom, hogy nem 2ft eltartani..

14/l

2012. júl. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. aug. 1. 11:54
 5/5 anonim ***** válasza:
A lovasterapeuta kimaradt. Én valószínűleg egyszer, ha minden jól megy az leszek. Gyógypedagógus vagy gyógytornász alapképzés kell és utána lehet menni a 2 éves lovasterapeuta képzésre. Én is mindenképpen lovakkal kapcsolatos munkát szeretnék, mert pontosan tudom, hogy csak olyan munkát éreznék a magaménak, ami lovas. De egyébként a lovasedző és lovasoktató sem rossz csak nem biztos, hogy megfizetik. Így van ez a lovasterapeutával is(nem egy olcsó mulatság), de gyógypedagógus alapképzéssel még mindig el tudsz helyezkedni.
2012. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!