Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Ma észrevettem amikor lovagolni mentem, hogy a lovamnak meg van dagadva a jobb első lába. Az inak, a csüd és a szár is előre meg van duzzadva. Egy kicsit melegebb is. Térd alatti részeket érinti csak a duzzanat. Megnéztem nem sántít. De úgy van, hogy a lovamon lovagolhatnak mások is. Csak ritkán szokott valaki jönni, de ma estére pont jött valaki, és én hiába mondtam oktatómnak, hogy ha most nem sántít lehet, hogy majd holnap fog. De oktatóm csak azt mondta, hogy mindig ilyen volt, meg, hogy nincs annak semmi baja. A baj, hogy a lovam korábban ott volt iskolaló. De nem szerették, mert nem lehetett kezelni. "Az a köcsög iskolaló a karám végéba" így volt számon tartva és így senki még csak le se sz@rja mi baja van. hiába mondok én bármit is. De én aggódom, de tippem sincsen. Kérlek segítsetek!!

2012. aug. 1. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha a saját lovad, akkor miért lovagolhat rajta más is? Egyébként tanácsos lenne állatorvost hívni.
2012. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ja és a dagadás messzebbről is jól látható, de egyik oktatóm se akarja meglátni. Az egyik lovascsaj szerint is nagyon meg van duzzadva, de nem értem oktatómék miért nem akarnak a lovammal foglalkozni.,
2012. aug. 1. 21:08
 3/16 A kérdező kommentje:
Csak oktatóm hívhat nálunk állatorvost és ő meg nem akar még.
2012. aug. 1. 21:11
 4/16 anonim ***** válasza:
vidd át másik lovardába, illetve hívd ki holnap hozzá az állatorvost!
2012. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha a ló papírin e te (vagy a szüleid) tulajdonában van, akkor szépen odamész, és megmondod, hogy ezen a lovon most nem fog más lovagolni. Tegyék az embert egy másik lóra, de mivel ez a tied, a te felelősséged, ezért nem engeded hogy most egy ideig más lovagolja, mert nincs rendben a lába. És a biztonság kedvéért jó lenne ha látná egy állatorvos.
2012. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De szerintetek mi lehet a baja? Tudom, hogy nem vagytok állatorvosok, de még most nagyon ideges vagyok, mert most értek vissza a lovardába. Szóval mondjatok már néhány tippet légyszi, hogy minek vannak ilyen tünetei. :/
2012. aug. 1. 21:14
 7/16 anonim ***** válasza:

Sokféle baja lehet, aíkár az, hogy belerúgott valamibe, de akár más is. ezt így nem lehet megmondani.

Egyébként ezen a hozzálláson nagyon sürgősen változtatni kéne. Te vagy aki fizet egy szolgáltatásért, innetől fogva az oktató kussol és semmi köze ahhoz, mit csinálsz a lóval. ha akarsz, állatorvost hívsz, ha nem akarod, hogy lovagolják akkor ezt mondod és pont. Ha nem tetszik az oktatónak, nyugodtan fel lehet hívni a figyelmét a jogi következményekre. Ha neked nincs bátorságd, akkor pedig add át szüleidnek, de az nonszensz, hogy az oktató ott kiskirálynak képzeli magát.

2012. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Elöl van bedagadva a szár? Az én lovammal is ez volt. Csontkinövése lett. Igaz nálunk előbb jött a csontkinövés és utána dagadt be a lába. Vedd fel a lábát, mert olyankor nincsenek megfeszülve az inak és jobban végig tudod tapogatni a csontot. Ha érzel valamit, nézd meg a másikon is, hogy hogyan kéne kinéznie. Ha nincs rossz helyen, akkor valószínűleg nem lesz belőle gond. DE pihentetni mindenképpen kell, amíg le nem megy a duzzanat.
2012. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Könnyen meglehet , hogy beszűrődés. A hátsókon szokott inkább előfordulni , de az elsőn is előjöhet. Ilyenkor sok sétától lehúzódik a dagadás, amit még tehetsz , hogy locsolod hideg vízzel neki és lekened lóbalzsammal.
2012. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Lóbalzsam és állatorvos. Ha a te lovad hogy hogy nem hívhatsz hozzá állatorvost? Próbáld meg azt, hogy nem ülsz rá, csak napi szinten kézen sétáltatod vagy jó fél órát. Ha nem megy le pihentetés és állatorvos.
2012. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!