Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet abban az esetben...

Mit lehet abban az esetben tenni, hogy ha nagy a lovamra a nyereg? Nem szándékozok újat venni.

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 07:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Pedig kéne.
2012. aug. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hogy nagy? Én pónira használok egy nagy lóra való nyerget, és jobban megáll rajta mint a póni nyereg. Szerencsétlen lóról az összes nyereg lefordul... :D Na mindegy.
2012. aug. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem olyan vészesen nagy, a lovarda tulajdonos szerint elég ha dupla nyeregalátétet rakok rá vagy valamit a nyereg alá
2012. aug. 2. 08:04
 4/15 anonim ***** válasza:
Vegyél nyeregemelőt! Találsz a nagylovas kft. honlapján, meg a lovasok.hu-n az apróhirdetések között!
2012. aug. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Pedig illene lecserélni, mert hosszútávon lehet, hogy törni fog. A lóra rá jó illeszkedő nyerget kell feltenni. A nyeregemelő csak ideig óráig megoldás, de még a legvastagabb nyeregalátét, zselé vagy nyeregemelő sem tudja pótolni a jól felfekvő nyerget. Szóval most ok vegyél nyeregemelőt, de sürgősen kezdj el gyűjteni egy új nyeregre, mert ebből még lehetnek problémáid.
2012. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
heti kétszer ülök nyeregben, és 3-szor szőrén lovagolok a lovamon
2012. aug. 2. 11:20
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én lovamra is nagy a nyereg. Túl széles a markamra ezért nem oda fekszik fel ahova kéne és így nyomja a marját. Nekem szerencsére van a másik lovamra is külön nyereg, úgyhogy azt rakom rá, de ha menni akarunk mind a kettővel, akkor kell a másik nyereg is. Látszik a lovon is, hogy nem tetszik neki. Vettem neki nyeregemelőt, de ettől függetlenül kapni fog másik nyerget. Ha évente csak kétszer ülsz rá is illene másik nyerget venni. Attól függetlenül neki még kényelmetlen lesz az a pár alkalom is, nem várhatod tőle el a maximumot.
2012. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ne légy önző a lovaddal szemben, ha heti 2x is lovagolsz, akkor is megérdemli a jól felfekvő kényelmes felszerelést. Hidd el szívesebben dolgozik, javul a munka minősége is. Sokszor a fejkapkodós, rohanós lovaknál is a nyereg a titok nyitja, mert olyan helyen nyomja ami neki kellemetlen, de nem töri.
2012. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is a nyeregemelőt pártolnám. :) Aztán pedig nyergessel bevetetni belőle.
2012. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha csak hobbizol, megoldás lehet a nyeregemelő. Bár én hosszabb távon mindenképpen beruháznék egy új nyeregbe - hobbi nyergek elég olcsón vannak. Mondjuk kérj karácsonyra.
2012. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!