Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segítség! Hogyan csináljam?...

Segítség! Hogyan csináljam? (lent)

Figyelt kérdés
szóval van 2 arab ló. olyan 3 éve nem igazán foglalkoztak velük, kitették a hatalmas legelőre minden nap kimentek megsimogatták, etették/itatták és kész. most nekem kell foglalkozni velük. hogyan szoktassam őket vissza a munkához? (először vezetgetni, futószárazni kell gondolom). leírnátok hogy mivel kezdjek, és hogyan haladjak tovább?
2012. aug. 4. 11:42
 1/9 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem, hogy 7-8 éves lovak, be voltak lovagolva, és rendesen foglalkozva volt velük.
2012. aug. 4. 11:43
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, és sokat kell velük foglalkozni!Sok türelmet igényelnek!Elöször meg kellene barátkoznod velük ajánlom a parellit!És egyhamar nem fogsz rajtuk lovagolni beletelik 1 vagy több évbe !És a gazdái nem is futószárazták?nincsenek elhízva?
2012. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először nézd meg,hogy ennyi idő után,hogy viszonyulnak a zablához,mennyire szeretik a kantárt,nyerget szép lassan tedd rájuk,nehogy baj legyen abból,hogy elidegenültek tőle.

Aztán elkezded őket futószárazni,és megtanítod nekik újra a jelzéseket,hogy mikor kell fordulni,a jármódokat szóra,stb.

Ha már majdnem TÖKÉLETESEK futószáron,csak akkor ülj rájuk,ez idő alatt legalább valamiféle kapcsolat kiépül köztetek.

Úgy is futószárazd őket,hogy a kengyel ne legyen felhúzva,és ilyenkor kicsit ütögeti a ló oldalát és nem fog bakolni ha csizmázod.

Ha valamiben még kell segíteni nyugodtan írj üzit! :))

2012. aug. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ! hát kicsit talán le adhatnának, pedig javarészt csak füvet esznek.


akkor először mutassam meg nekik a kantárt, nyerget, és csak azután futószárazzak? én azt hittem először futószár, utána szép lassan kantár/nyereg :)

2012. aug. 4. 11:59
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Válaszoló:a parelli 7 játék ami segít kiépíteni a ló és a Lovas kapcsolatát!Sokan mondják hogy semmi haszna!De szerintem igenis van értelme!

[link]

Amúgy ha valamit ügyesen csinálnak a lovak mindig dicsérd meg őket!Szerintem elöször fútoszárazni kellene !

1.Alig ismernek azt se tudják mit akarsz!(mármint a lovak)

2. Szerintem lépcső fokonként kellene haladni mert elég régen volt rajtuk nyereg! Sok sikert ha van kérdésed a parellivel vagy hogy hogyan haladjatok írj privit!;)

2012. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem nem kell hozzá egy év SE! törtem be úgy csődör lovat hogy délután négykor (életében először) felkantároztam, kicsit futószáraztam, fél hat körül felnyergeltem, úgy is futószáraztam, utána felültem rá és hétkor már osztályba mentünk.

tehát: nagyon ló függő... mi semmit nem barátkoztunk csak hiphop belovagoltuk.

ha ebből az esetből indulunk ki neked még könnyebb dolgod lesz. :)

2012. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mindenkinek ment a zöld :) igen, én is úgy gondoltam, hogy már azért gyakorlott lovak, nem lesz velük annyi baj mint egy nyers csikóval. a bajunk még az, hogy ellopták a nyergeket, úgyhogy ezzel várom kell sajnos :/
2012. aug. 4. 12:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz velük akkora munka, mint egy nyers lóval, de azért fokozatosan kell őket visszaállítani. :) Először csak nyergeld, kantározd fel, vezetgesd, aztán engedd ki futószáras körre sétálgatni, egy picit ügetni, és az első napra ennyi elég is mindkettőjüknek. Másnap ugyanez, picit több ügetéssel, hamrad vagy negyednap pedig belevehetsz már néhány vágtaugrást :) Utána felülhetsz rájuk. És fontos, hogy a kezdeti időszakban sose menjenek sokat, főleg futószáron, 30 percnél többet soha, és gyakran váltsd a kezeket.

Valamint jó sok legyen a bemelegítés, séta, nehogy izomlázuk legyen.

2012. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi :) tegnap voltam kint először náluk. aránylag jól viselkedtek, csak vezetgettem őket, de az egyiknek még ez is nehezére esik. nem akarja ott hagyni a másik lovat. de majd kialakul. :) köszönöm mindenkinek a segítséget.
2012. aug. 5. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!