Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta ló jó nekem?

Lovaska1 kérdése:

Milyen fajta ló jó nekem?

Figyelt kérdés

11 éves vagyok...nem szeretnék pónit mert nem akarom majd eladni olyan méretűt szeretnék amlyeik később is meg felelne tudom hogy EGYEDET KELL KERESNI... 6 éve lovagolok 2-3 évig pónin majd nagyobb lovon lovagoltam ....


Kioktatást nem kérem

tisztiában vagyok azzal hogy mennyibe kerül a kajája a felszerelése otthon tartanám ...



2012. aug. 5. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a Haflingi vagy a Fjord póni/ló az amit ajánlani tudok:) nem olyan kicsi lovak,szerintem megfelelő magasságúak,és szerintem jó társ válhat belőle :) a Lovasok.hu-n is keresgethetsz olyat amilyen fajtát szeretnél:) Haflingi :Nagyon jófej lovak, poénkodósak, érdeklődőek, de egy kicsit önfejűek tudnak lenni :D Ráadásul nagyon szívósak és strapabíróak is :)

Fjord: ő is szívós ló, nagyon jól bírja a hideget, igazi kis északi alkat, ha választhat a meleg istálló és jéghideg havas legelő között, akkor a legelőt választja :D

2012. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
ha jol tudsz lovagolni,esetleg angol telivér,bagyis nekem tetszik,de tetudod magyar sportló ilyenek ha szereted a magasabb lovakat remélem azért ez nem hülye tanács volt:)
2012. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt javaslom ne fajtát keress. Lőjétek be mekkora árhatárig vennél lovat, aztán nézegesd pl lovasok.hu-t, ha tetszik egy ló árban is jó és túl messze sincs, nézd meg próbáld ki. Ha jól együtt működik, elbírsz vele akkor tedd fel az esélyesek listájára. Ha van már 3-4 ló, akkor írd össze mik az előnyei hátrányai egyes lovaknak, van-e egészségügyi problémájuk régi sérülésük. Ez majd segíteni fog a döntésben. Vigyél magaddal lóhoz értő személyt, esetleg állatorvost. És mindenképp próbáld ki a lovakat. Amelyiket nem lehet az legyen számodra gyanús, hogy valami nem stimmel vele.
2012. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor rögtön kettőbe gondolkodj. Lónak ilyen társ, hogy kutya, macska, birka, kecske, nullát jelent. Nem tudom, hogy mit akarsz vele, milyen legyen a ló amire vágysz...stb. Semmit nem tudok. Ha hat éve lovagolsz tudd már eldönteni milyen fajtát akarsz mellesleg ;)
2012. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek, minimum vegyél mellé egy shetlandit... Egyébként a kérdésed leírásába megválaszoltad: Egyedet keress, hiába mondunk neked bármilyen lófajtát is.
2012. aug. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 11 évesen ne tarts lovat otthon... Inkább bértartásban, ahol van egy edződ, vagy valami, aki tud segíteni, és szólni, ha valami nem jó. Egyáltalán edző nélkül akarsz lovagolni? Szerintem az nem bölcs döntés, előbb-utóbb lesznek kisebb, később nagyobb hibáid, olyanok, amiért egy edző szólna, de ha nincs edződ, akkor könnyen beidegződhetnek.
2012. aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs edzőm...sosem volt... otthon tanultam nem voltam még lovardám anyukám ragaszkodik az otthoni lóhoz...és nem tesz le róla
2012. aug. 6. 16:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor mondom. Anyukád ragaszkodjon még egyhez.
2012. aug. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát anyukám nem ragaszkodik még 1hez különben is fél a lovaktól XD
2012. aug. 8. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!