Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi az a lóbérlés?

Mi az a lóbérlés?

Figyelt kérdés
Tehát tegyük fel pl. egy lovardában. Hogy fizetek egy x összeget és azt a lovat CSAK én lovagolom vagy más is? És foglalkozhatok vele?
2012. aug. 5. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Éna lóbérlést ugy tudom hogy ugy csinálják hogy:Kinézel 1 lovat átlagos marút akkor kiszállítják hozád és pl 25 000 Ft havonta mert kibérelted aztán ha lovagolni szeretnéd veszel rávaló nyereget meg neki kaját meg ilyenek.Én ezt egy lóbérlésnél olvastam.
2012. aug. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy van ez kérem szépen, hogy mondjuk van egy lovi, és ott te egy havi bértartásnak megfelelő összegért kibérled a lovat egy hónapra. Használhatod a felszereléseit meg minden, csak te fogod lovagolni, meg te foglalkozol vele. Persze, ha igénybe akarod venni az edzőt is az már külön pénz a legtöbb helyen. Általában ezekkel a lovakkal versenyezni is lehet, ha kifizeted rá a licenszet, de haza nem viheted, ott marad a loviban.

Felénk ez így működik, közeli loviban ez most jelenleg 30 000Ft /hó.

2012. aug. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval ez olyan mintha az enyém lenne csak nem vettem volna meg a lovat?
2012. aug. 5. 20:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Megállapodás kérdése. Egyébként a legtöbb helyen úgy van , hogy van egy adott ló , amit a tulaj ki kíván adni bérbe havi valamennyi összegért. Tegyük fel mondjuk fizetsz a lóért 50 rugót havonta és ebbe akár az edzés is beletartozhat, és azt a lovat csak te lovagolod és csak te foglalkozol vele. Ennek az egésznek csak az a hátránya, hogy nem te választod ki legtöbb esetben a lovat és nem kizárt , hogy valami gyenge képességű gebét sóznak rád , de az ellenkezője is megeshet , hogy kifogsz egy jó lovat.
2012. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a legtöbbször olyan, mintha a tiéd lenne, csak nem vennéd meg.

Ezt írják is sok helyen. Kipróbálhatod, hogy milyen lenne egy ló, hogy el tudnád-e tartani. Te fizeted a tartását, a kovácsot, az alap orvosi költségeket is, és cserébe lovagolod, foglalkozol vele.

Ha nem megy, vagy mégsem kell, akkor pedig visszaadod, és nem kerül a vágóra egy szerencsétlen ló, mert mondjuk neked mégsem jön be ez a lovas dolog, vagy nincs rá időd.

Viszont nálunk is van, ott nem jelenti, hogy csak te lovagolod, és csak edző felügyelete mellett lehet lovagolni. Ezt mondták a lányok.

Szóval elég eltérő, de legtöbb helyen olyan, mint leírtam fentebb.

2012. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!