Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyenben lehet lovat tartani?

Lovaska1 kérdése:

Ilyenben lehet lovat tartani?

Figyelt kérdés

[link]

ilyenben szeretnék tartani a lovamat szerintetek?



2012. aug. 6. 11:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

És még 1 kérdés hozzá nem akartam ujjab kérdést írni

szóval az lenne a kérdés hogy mennyibe kerül a lónak egy oltás és hogy milyen kell neki?

2012. aug. 6. 11:35
 2/16 anonim ***** válasza:
az oltás ára állatorvos függő
2012. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ilyen jó. Látszik is hogy lónak készült. A fának kellő vastagnak kell lennie mert átrughatja. Akár véletlenül is nem kell vadállatnak lennie. Az enyém számtalanszor úgy fekszik el, hogy ahogy átfordul a lábai fennakadnak a falon (nem tud teljesen átfordulni) és úgy rugdalja a falat. A vakolatot állandóan leszedi. A fa rögzítése is megvan, hogy hogyan a legjobb. Interneten, könyvben utána tudsz olvasni. Az ablakok, ajtó(k) elrendezése is megvan, hogy a legjobb. Ha újonnan építesz, akkor könnyen számításba tudod venni. Ha átépítesz egy régi istállót, akkor a lehetőség szerinti legjobbat próbáld meg kihozni belőle.
2012. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Oltás árát nem tudom, meg tényleg állatorvos függő is. Ha megvan az alapimmunizálás akkor hobbilónak évente egyszer kell. Általában kombináltat szoktak adni az állatorvosok. Elvileg tudnia kell az állatorvosnak milyet kell adnia. Azt hiszem lóinfluenza és tetanusz ellen adják, de lehet van benne más is. Ha nem tudsz róla, hogy kéne külön oltás, akkor rábízhatod az állatorvosra. Külön oltást szoktak kérni pl. vizes legelőre járó lovakra májmétely ellen.
2012. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az oltás nekem most 14ezerbe került, benne volt a lóinfluenza, tetanusz, herpesz (EHV 1,4) oltás. Vannak kombináltak, meg külön is, de árban kb. ennyire jön ki mindegyik megoldás.
2012. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Oltás ügyben nem tudok segíteni, csak istállóügyben. Nekem megfelelő épület, lovaknak készült.
2012. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez ez épület egyértelműen lovaknak készült, nagyon nagyon jól néz ki és strapabírónak tűnik. :)


Az oltás pedig állatorvostól függ, és attól, hogy melyik/milyen oltás.

2012. aug. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés ide XD

ÖM nem akarunk nyerget venni... mert nem lenne rá pénzünk...

a felszerelését én veszem de nyereg-re nem futja anyukám pedig nem veszi meg szóval

arra godoltam hogy mi lenne ha nyeregemelőt vennék de nem tudom hogy mivel rögzíthetném a lóhoz? a lovam nagy ló lesz olyan 140-160 cm nem tudom hogy fontos ez

2012. aug. 6. 17:05
 9/16 A kérdező kommentje:

[link]

ilyesmit szeretnék

2012. aug. 6. 17:06
 10/16 anonim ***** válasza:
Nyeregemelővel kényelmesebbé teheted magadnak és a lovadnak is. De ha nem rögzíted akkor csak a gond lesz vele. Nyereg nélküli lovaglásnak az a hátránya, hogy közvetlenül a ló gerincét fogod terhelni, ami neki egyáltalán nem jó. Nyereggel a gerinc melletti izmokat terheled, ami már kényelmesebb neki. 30 ezerért már lehet venni felszerelt nyergeket. Nem csúcsminőség de hobbinak jók. Érdemes lenne azért elgondolkozni egy nyergen a közeljövőben.
2012. aug. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!