Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lónak mien felszerelések...

Lónak mien felszerelések kellenek?

Figyelt kérdés

Légyszi csak olyanok irjanak akik teljesen pontosan megtudják fogalmazni!

Szeretnék 1 lovat de nem mindent tudom hogy mi kell neki ami nagyon fontos.Takaró meg ilyenekre nem gondolok csak olyanokra pl.:Nyereg kantár...lovagláshoz és istállófelszerelésre gondolok .


2012. aug. 6. 15:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

"miLYen"

aha, szal csak az erdekel ami a te kenyelmed segiti, de pl egy takaro, ami megvedi a hidegtol, vagy invedo, ami ugye a labait megvedne nem kell? nem kell neked lo! hidd el!

egyebkent kell egy istallo, kantar, zabla, kantarszar, heveder, izzaszto, nyeregalatet, nyereg, kengyel, kengyelszij, palca, ostor, futoszar, kotofek, vezetoszar, eteto, itato, vodor, talicska, lapat, sepru, ennivalo, szalma, oltasok, fereghajto, patkok, jutalomfalat, sok sok felretett penz egy esetleges allatorvosi beavatkozasra, pataatpolo kenocs, rovar riaszto...stb stb stb

2012. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 x) ***** válasza:

Ha ezekkel az alapvető dolgokkal nem vagy tisztában és még ahhoz se vetted a fáradságot hogy végigolvasd a többi 200 ilyen kérdést amit előtted föltettek akkor neked tényleg nem kell ló.

Nem írom le újra amit az első válaszoló írt, lehet hogy ki tudnám még egészíteni de mindegy is. Csak annyit mondanék hogy úgy együttvéve azok a dolgok 1 milla alatt nem jönnek ki. + istálló/bértartás + állatorvosi költségek és persze a napi 5-6 óra amit rá kell szánni.

2012. aug. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Félretett pénz is van előre ha érdekel mennyi irj üzit!!!
2012. aug. 6. 15:58
 4/18 anonim ***** válasza:
Szia! Otthon szeretnéd tartani, vagy bértartásban?
2012. aug. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szia!Otthon.Van istálló is karám is.
2012. aug. 6. 16:03
 6/18 anonim ***** válasza:

így már másképp hangzik a dolog. kérdésedből az jött le hogy megveszed a lovat, lovagolni szeretnéd, de az ő kényelmét szolgáló eszközök nem kellenek. kb amiket felsoroltam...ja, és még kell nyalósó, az nagyon fontos. sok sikert hozzá. s bocs ha félreértettem, de félreérthető volt a kérdésed.

első voltam.

2012. aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
semmi baj csak már voltak mások is akik ki oktattak de nekik jobban elmagyaráztam ők azt mondták hogy ők minimum 100 db felszerelést vettek a lovaiknak de azt elfelejtették mondani hogy ők versenyre járnak...
2012. aug. 6. 16:08
 8/18 anonim ***** válasza:
Oké :) De tényleg ajánlom a bértartást, mert otthon macerásabb! Szóval. Otthon egyedül nem lehet tartani, kell még egy ló, vagy póni. Na ez mâr elég macera, ezért én nem tartanám otthon a lovam. Istállófelszerelés: Etetővödör, itató, szalma, retesz az ajtóra, 3mx3m-es box, abrak, sónyalóka, takaró. Lovagláshoz: martingál, szügyelő, kikötőszár, futószár, futószárazó ostor, kantár, zabla, nyereg, heveder, nyeregalátét, izzasztó, kengyel, kengyelszíj, kötőfék, vezetőszár. Ez így együttesen: kb. 80-90.000Ft. Az kaja árakat nem tudom, a szalmát sem, de úgy havonta olyan 20.000ft lehet. Kell egy minimum 30mx40m-es legelő. Akkor még az állatorvosi költségek: olyan 500.000ft félretett pénz műtétre esetleg, félévente injekciók, féreghajtás. Naponta ezt kell csinálnod: reggel megeteted, valamikor délelőtt kiengedheted legelőre, délután lecsutakolod (ja és ezt kihagytam: vakaró, patakaparó, gyökérkefe, szőrkefe, tajtékvonó, 3db szivacs. Pataolaj. A nyereg kantár tisztításához: bőrolaj/zsír, nyeregszappan. Na aztán utána felszereled, lemozgatod egy jól kivitelezett pályán, vagy terepen, aztán beviszed a boxba, megvárod míg megszârad, rásegíthetsz tajtékvonóval, aztân megint lecsutakolod. Ha nincs több dolgod a lóval, kiengeded legelőre. Aztán este bevezeted, megeteged. Esetleg megint lepucolod. Ez egy könnyű nap.
2012. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja és: trágyaszedő, és hely a trágyának, szalmának!
2012. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

-Kantár (felszerelve)

-Nyereg (felszerelve)

-Ápoló cuccos (vakaró, min. 1 kefe, fésű, patakaparó, egy rossz rongy letörölni ápolás után, pataolaj/zsír, (+ecset))

-kötőfék, vez. szár

-vasvilla, lapát (legalább 2-2) talicska, seprű

-lovagláshoz ami neked kell..

-futószár nem árt

-martingál, lekötő nem feltétlenül kell..

-takaró/pokróc (téli munka után..)

-ha kell neki akkor ínvédő, pataharang, bokavédő

-fásli (ha nem is használod bármikor kelhet..

-lóbalzsam (ha meghúzódik)

-vödrök

-kötelek (bála madzag mindig..)

-ha hajtani is szeretnéd: hám, kocsis kantár, hajtószár, kocsi

kb. ennyi.

2012. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!