Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért akar a kanca ráugrani a...

Miért akar a kanca ráugrani a csődöröre vagy megtámadni?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves angol telivér csődöröm

a szomszéd tlken szoktam vele lovagolni de mivel a tulaj megengedte másnak is ezért egy kb 6 éves lipicaival is lovagol valaki

sajnos pont akkor tudok kimenni amikor ő....


Elòször nem csinál semmit a kanca amíg csak bevezetem a karàmba de ha felűlök a lovamra a KANCA... elkezd a lovamra hátulról ugrálni...meg előtte két lábra állni...a lovaglója meg felakar jelenteni mert miattam esik le a lórol...

Én egyszer se estem le mert jobban birok lovagolni



azért furcsa ez mert a lovam más kancákhoz odamegy de ehhez nem.lehet nem tudja hogy kanca?

És miért ugrál rá a kanca?


De ha nem vagyok ott a lovammal az akkor se a legnyugodtabb akkor is dobta már le de csak engem és Àrnyékot okol...


2012. aug. 7. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
nem kell egyszerre lovagolni a kancán és a csődörön
2012. aug. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De csak akkor tudok amikor ő is kint van ....és más időpontban ő sem tud...
2012. aug. 7. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor külön lovagoljatok, ő fogja rendesen a kancát, te meg figyelj a lovadra és amint látod, hogy közelít, menj más felé, mert egyszer a te lovad megelégeli és elgyepálja a kancát úgy, hogy a lovasa csak úgy pislogni fog...
2012. aug. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 x) ***** válasza:

Szerintem a kanca nagyon domináns. Az én lovam is ilyen, sajnos elég extrém módon. Barátnőm heréltjét akivel együtt tartom nem bántja mert jól össze vannak szokva de idegen lovakkal ő is ilyen (bár inkább rúg meg csipked). Keresztapám lovait meg azért nem bántja mert úgymond idegen neki a hely, tudja hogy nem az otthona (bár szinte egész nyáron kint vagyunk). Lovaglásnál meg távolságot kell tartani, ennyi.

Ha a lány jobbra megy akkor ti mentek balra. Beszéld meg vele is hogy nem a te hibád, de találhattok valami megoldást hogy senki ne sérüljön meg.

2012. aug. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ő lova ugrál a tiedre és még ő akar feljelenteni? Mond neki, hogy inkább tanítsa a lovát.
2012. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!