Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lónál, hogy lehet elérni...

Egy lónál, hogy lehet elérni a tiszteletet?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 13:58
 1/7 anonim válasza:
22%
Foglalkozz vele sokat, ne tégy hirtelen mozdulatokat, és etesd répával. :D
2012. aug. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy egy ménesben, hogy harcolja ki a tiszteletet egy ló. Jót reagál jókor. Ez lehet egy sunyítás, ez jelzi a másik lónak, hé ezt nem kéne, de ha az továbbra is kellemetlenkedik a számára, akkor már harap, esetleg rúg is.

Ez a fokozatosság kell az ember és ló kapcsolata közt is. Ha nem azt csinálja amit kérsz tőle, vagy esetleg csipked, akkor először rászólsz, aztán ha tovább csinálja rászólsz + kicsit meglegyinted, a súlyosabb az amikor annyira "szarba" sem vesz, hogy kénytelen vagy alá rúgni (látványnak nem szép, de sose tudsz akkorát rúgni, mint egy másik ló).

Nem vagyok az erőszakosság híve, de ha a ló erőszakosan lép fel ellenem, akkor muszáj rá reagálni, mert ha rá van hagyva abból csak kórházba kerülés lesz, meg egy fejre nőtt ló.

Viszont, ha megcsinálja a kér dolgot, vagy pl nem húz el, nem legel, amikor nem akarod, akkor meg kell dicsérni, meg kell erősíteni, hogy jó amit csinál.

Szóval tiszteletet úgy tudsz kivívni, hogy ha büntetni kell akkor fokozatosan és következetesen csinálod, és nem hagysz rá semmi neked nem tetszőt.

2012. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy lóval foglalkozó embernek ahhoz, hogy jól bánjon a lovával és a ló tisztelje azt: Férfi lovasnak tisztában kell lennie a feminin oldalával illetve a nőnek a maszkulin oldalával. Amúgy következetesen, határozottan mégis barátságosan. Jutalom falattal azt fogod elérni, hogy amikor meglát a ló boldogan rohan hozzád mert azt gondolja, hogy " Répa osztás" aztán takarodhatsz tőle a francba.
2012. aug. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem szeretettel sikerült :)
2012. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szeretettel elnyered a barátságát. Az nem ugyanaz.
2012. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Kedves utolsó! Szerintem előbb jön a barátság és a szeretet, mint a tisztelet. Erre próbáltam célozni. :)
2012. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Erről lehet vitázni, de engem előbb tiszteljen egy ló. Most sarkítva mondom, de ne az legyen, hogy bratyizunk még almát is kap utána meg jól felrúg, ha már nem vagyok érdekes a számára. Találkoztam már ilyennel.

Minden ló külön személyiség, van amelyiknek annyira minden mindegy, hogy elég vele haverkodni, mert nem olyan természetű, hogy visszaéljen vele. Viszont van olyan ló, amely igencsak próbára tesz, már az első alkalommal, keresi hol veheti át a hatalmat, ilyenkor viszont sürgősen rendezni kell, hogy ki a góré, mert csúnya vége lehet.

Általában az első pár napban ki lehet ezt tapasztalni. Én alapból minden lóhoz barátsággal állok, de amint ici-pici jelét észlelem a genyózásnak, akkor kicsit több határozottsággal jelzem a lónak, hogy ezt nem lehet, a legtöbbször már ez is elég.

2012. aug. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!