Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lehetséges az,...

Szerintetek lehetséges az, hogy valaki 1 éves kora óta lovagol?

Figyelt kérdés
Hát az én unokaöcsém 3 éves, és tuti nem maradna meg egy pónin, mivel még 3 évesen sem elég komolyak a gyerekek szerintem. Na mindegy, de ha akkor elkezdte, szerintetek tudott fejlődni? Nem hiszem hogy meglehetett neki tanítani neki mindent, meg elkezdeni foglalkozni vele, mint egy 8-9 évessel. Gondolom 4-5 éves korig még csak vezetgetik őket, nem?(csak úgy kíváncsi vagyok)
2012. aug. 8. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Naná, hogy vezetgetik. De egy éves korában éppen megtanul járni a kisgyerek. ( valamelyik meg később) Az én testvérem 2,5 éves, és őt is fel szoktuk rakni a ló hátára, de valaki vezeti a lovat, valaki meg fogja a gyereket le ne essen. Igazából 7 éves kor előtt nem érdemes belekezdeni még.
2012. aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kérdés mit hívunk lovaglásni. Alapvetően fel lehet tenni a lóra vezetgetni, illetve az is biztos, hogy tanul közben, mert a gyerekek nagyon fogékonyak. De persze nem úgy kell elképzelni, hogy szabadon, vagy akár futószáron önerejéből megy.
2012. aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak néha ráültették azt annyi.
2012. aug. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Dehogyis! Ha felültetik rá akkor max. megszokja a lovakat,és majd később nem fog tőlük félni
2012. aug. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 x) ***** válasza:
Unokatesóm már fél éves korában lovon ült, persze az ölemben. De legalább szokta a lovakat. Aztán mikor kicsit nagyobb lett már ő kérte hogy paci paci paci. :) De nyilván komolyabban egyedül lovagolni majd 7-8 éves korában akarjuk tanítani. Láttam amúgy egy filmet valami mongol törzsről akik 4-5 évesen fölrakják a gyereket a lóra a ló meg vigyáz rá egész nap. Aranyos volt.
2012. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Aha :DD Köszi a válaszokat! :D
2012. aug. 8. 17:41
 7/10 anonim ***** válasza:
hozzánk hoztak egy 3 éves kislányt, hogy vezetgessék :) és képzeljétek, elringatta a ló, és elaludt a lány a nyeregben :) de most a kérdésre válaszolva.. :D szerintem olyan 7-8 éves gyereket már lehet lovagolni tanítani. de az sem mindegy, hogy mennyire ér le a ló oldalához a lába. addig nem tudja igazán megtanítani, amíg rendes segítségeket nem tud a lónak adni. az hogy valaki 1 éves kora óta lovagol az szerintem azt jelenti, hogy akkor ült először lovon, és vezetgették.
2012. aug. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lovagolni nem, max lóháton ücsörögni meg ujjat szopni. :)
2012. aug. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja oké :DUtsó előtti: Aranyos történet :DD Amúgy mondta egy lány, hogy ő 1 éves kora óta lovagol.. Hát de gondolom nem vágtázozt 3 vagy 2éves, meg ugratta az akadályokat 8 évesen.. Szerintem mindenkinek onnantól kéne " mérnie" az időt, amikor nem vezetgették, hanem rendesen elkezdett lovagolni. Mondjuk ez mindenkinél változó, hogy mikor kezdhet rendesen lovagolni.
2012. aug. 9. 07:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Unokatesómat is felültették 3 évesen a lóra, de csak körbevezette az oktató, hogy szokja a lovakat. Lovardámban 6 éves kislány már szabadon vágtázik, nagyon édes! :)
2012. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!