Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnák segíteni? Mit...

Hogyan tudnák segíteni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy barátnőmnek van lova és hát elég durván lovagol nem az hogy nem szereti a lovát,csak kevés a tapasztalat!Na szóval egyszer úgy ledobta a ló hogy bumm kerítés!Azóta ha felül picit fél!Javasoltam neki a parellit de nem igazán figyelt rám!Mit tegyek hogy komolyan vegyen?Mit javasoltok ?hogyan lehetne segíteni a lónak és a lovasnak is?Tudni kell hogy a ló ijedöd egy picit a barátnőm meg felelötlen és könyelmü de a lovát nagyon szereti!

2012. aug. 8. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

keressen fel egy edzőt, aki segít neki mindenben

én az első esés után nagyon féltem a lovamtól, kerestem egy edzőt aki nem csak rajtam de a lovon is segített, te meg vegyél helyesírásyi szótárt és olvasgasd

2012. aug. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi!Javaslom neki!Telefonon írtam!
2012. aug. 8. 18:45
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudnál neki segíteni ha Ő is úgy akarná, ha nem hallgat rád akkor baxa meg az Ő baja szerintem. Elég régi mondás de igaz:"mindenki a saját kárán tanul"
2012. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen és a szülei vágóra akarják adni a lovat!:,,(
2012. aug. 8. 19:53
 5/13 anonim ***** válasza:
Normális, jóérzésű ember ilyet nem tesz. Akkor valószínűleg mentális gondokkal küzd a család. Vidd őket pszichológushoz.
2012. aug. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ismerős a szöveg.. a gazdag lány mindent megkap, aztán pofára esik a saját hibájából ,de persze szegény ló szívja. meg.. :(
2012. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem annyira gazdagok csak vannak állataik pl.marha,disznó,bárány
2012. aug. 8. 20:22
 8/13 anonim ***** válasza:
Más gyerek örül a heti fél óra lovaglásnak, ő meg egy esés miatt vágóra küldi a lovát. :/ Nekem is van olyan ismerősöm aki nem foglalkozik a kutyájával és mikor mesélem barátnőimnek, próbálom kicsit szépíteni, hogy azért szereti blabla. Ha hagyná, hogy vágóra küldjék, nem szereti és kész. Te nem tudod lovagolni? Beszéld meg vele, hogy te majd lovagolod és újra szelíd lesz. Am. körül kellene néznie a barátnődnek azok között, akiknek örök álma egy ló, mindennapi lovaglás!
2012. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát ez elég durva... Ha mindenképp meg akarnak szabadulni a lótól, akkor inkább mondd meg neki, hogy adják el, de ne ölessék meg!

Mindenki a saját hibájából esik le, és a mondás szerint: "Csak az nem esik le, aki föl sem ül!"

Ha ott vagy, akkor mindenképp ragaskodj hozzá, hogy felüljön a lóra, csak így érezheti magát ismét biztonságban rajta, ha újra és újra felül rá!

Ha nagyon nem akar, akkor kérd meg, hogy had ülj fel te, hogy megmutathasd, mennyire aranyos a ló, és nem kell tőle félni.


De szerintem is egy normális edző lenne a gyökeres megoldás...

2012. aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az ucssóke ennyire nem tudnak olvasni vagy mivan?! Nem a lány akarja vágóra vinni a lovat, hanem a szülei. Tök normális dolog, hogy az ember a gyerekét félti. Felthetőleg amúgy is pont azért van még meg a ló, mert a lányka szereti.


A félelemet egyébként csak úgy lehet legyőzni, ha az ember felül és csinálja tovább, aztán egy idő után magától megszűnik. Parellinek semmi köze hozzá, a lóképzési módszer, nem lovasé. Két külön folog.

2012. aug. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!