Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha járnék lovagolni és veszünk...

Ha járnék lovagolni és veszünk is egy lovat, akkor minnél fiatalabbat, van minnél idősebbet ajánlotok? Mi számít még fiatalnak?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát milyen szinten lovagolsz?
2012. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha kezdesz, akkor NEM ajánlok lovat! Csak akkor, ha már olyan 3 éve lovagolsz. Mi van, ha esel egyet, és megutálod egy életre a lovaglást, Mi lesz a lóval? Pont egy előző kérdésben írták, hogy leesett a lány, és a lovat küldenék a vágóra.. O.o Na, ha már 3 éve lovagolsz( az nem valami sok) akkor olyan 10-12 éveset kell venni. 10-15 éveset vegyetek majd...
2012. aug. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kezdő vagy, akkor mindenképp egy 12-13 éves lovat ajánlanék, és csakis úgy, hogy mellett megvan a kellő edzői támasz. :)

A lovat is ő segítsen kiválasztani. Meg persze azért nem árt, ha lóvétel előtt egy 6-12 hónapot intenzíven lelovagolsz, hogy meggyőződj róla, te tényleg ezt szeretnéd csinálni.

Semmi baj azzal, ha kezdő vesz lovat, csak tényleg legyen mögötte valaki aki tud neki segíteni. :)

2012. aug. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. aug. 9. 09:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen tapasztaltabb, idősebb lovat kellene venned. A fajta nem sokat számít, szerintem a legjobb ha nyugodt vérmérsékletű. A mérete sem feltétlenül irányadó, nekem pl van egy 182 cm marmagas lovam, és 11 éves kistesóm is teljesen elboldogul vele, illetve 79 éves nagypapám gondozza, azt hiszem ez elég sokat elárul :)
2012. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BellóJ válasza:
Hát,ha van tapasztalatod akkkor fehetsz fiatalabb lovat is de ha nincs akkor inkább idősebb lovat vennék!
2012. szept. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!